Pjongczang 2018: Recital fortepianowy podczas "Dnia Polskiego"

Zimowe
Pjongczang 2018: Recital fortepianowy podczas "Dnia Polskiego"
fot. PAP

Podczas "Dnia Polskiego" przy okazji igrzysk w Pjongczangu, w centrum kulturowym w Gangneung odbył się recital fortepianowy. Utwory Fryderyka Chopina i Jana Paderewskiego wykonał młody, utalentowany artysta - Łukasz Krupiński.

Koncert honorowym patronatem objęła małżonka Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda.

 

Wśród gości pojawili się m.in. członkini MKOl Irena Szewińska, prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, minister sportu i turystyki Witold Bańka, przedstawiciele narodowych komitetów olimpijskich, polskiej ambasady w Seulu oraz lokalnych władz.

 

Sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP Adam Kwiatkowski przeczytał list od Andrzeja Dudy. Prezydent podkreślił w nim, że zastąpienie konfliktów zbrojnych przyjazną rywalizacją sportową w duchu fair play niesie nadzieję na lepszą przyszłość.

 

Wydarzeniu towarzyszyła degustacja polskiej kuchni, a wyjątkową popularnością cieszyły się pierogi i gulasz.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze