Pjongczang 2018: W poszukiwaniu miłości, czyli Tinder robi furorę wśród sportowców

Zimowe
Pjongczang 2018: W poszukiwaniu miłości, czyli Tinder robi furorę wśród sportowców
fot. PAP

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu wystartowały w zeszłym tygodniu, a olimpijczycy mogą pokazać efekty ciężkich treningów przygotowawczych. Jednak dla sportowców to nie tylko okazja na udział w zawodach, ale też na znalezienie miłości...

Wielu sportowców, którzy dotarli do Pjongczangu zostało znalezionych na serwisie randkowym "Tinder". Aplikacja na smartfony wyszukuje użytkowników po lokalizacji, w której się w danym momencie znajdują. Jak widać wyprawa do Korei, to nie tylko okazja na sukcesy sportowe, ale też sercowe. Igrzyska trwają 18 dni, więc dla atletów może to być wystarczająco dużo czasu, by spotkać swoją drugą połówkę.

Na Instagramie powstało nawet konto @TinderPyonchang, które zrzeszało olimpijczyków używających popularnej aplikacji. Na profilu pojawiały się zdjęcia pokazujące konta sportowców, które wyświetlały dla lokalizacji "Pjongczang".

 

 
W aplikacji istnieje funkcja "paszport", który pozwala użytnikowi przenieść się w każdą część świata, po to by wyszukiwać randkowiczów poza swoim miejscem zamieszkania. Z tej opcji, najczęściej korzystają Amerykanie, Szwedzi i Anglicy, którzy za wszelką cenę chcą znaleźć atletę, który obecnie przebywa na zawodach w Pjongczangu. Tinder podał statystyki, z których wynika, że o 1,5% wzrosła aktywność "Tinderowiczów", którzy za pomocą funkcji "paszport" przenieśli się na teren wioski olimpijskiej. W tamtym obszarze odnotowano również 348% procentowy wzrost ogólnego użycia aplikacji.

Tinder na czas Igrzysk w Pjongczangu obdarował olimpijczyków pakietem premium - "Tinder Gold".

Na porządku dziennym jest rozdawanie uczestnikom Igrzysk Olimpijskich - zarówno letnich jak i zimowych - prezerwatyw. "Time" relacjonuje, że W Pjongczangu padł rekord wśród Igrzysk Zimowych - rozdano ich 110 tysięcy. Dla porównania w Rio de Janeiro w 2016 roku przygotowano do rozdania aż 450 tysięcy prezerwatyw!

Przed letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie w 2012 roku, pływak Ryan Lochte w rozmowie z ESPN powiedział, że około 75% sportowców podczas w trakcie trwania zawodów uprawia seks.

- Podczas poprzednich Igrzysk miałem dziewczynę i to był błąd. Teraz jestem singlem, więc Londyn zapowiada się obiecująco - powiedział przed IO w Londynie Lochte.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze