Dookoła Andaluzji: Podwójny sukces Holendra Poelsa

Holender Wout Poels z grupy Sky wygrał drugi etap i zdobył koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Dookoła Andaluzji. Na wzniesieniu Alto de las Allanadas wyprzedził o dwie sekundy Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana) oraz Belga Tima Wellensa (Lotto Soudal).

Taka sama kolejność i różnice czasowe są w klasyfikacji generalnej.

Siódme miejsce, ze stratą 27 sekund, zajął czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome (Sky), startujący po raz pierwszy od ujawnienia dwa miesiące temu faktu, że po jednym z etapów ubiegłorocznej edycji Vuelta a Espana miał podwyższony poziom salbutamolu.

Froome ma prawo się ścigać, dopóki nie udowodni mu się stosowania dopingu, ale nie brakuje głosów, że powinien dobrowolnie odsunąć się od kolarstwa do czasu wyjaśnienia sprawy. Sam zawodnik twierdzi, że od dzieciństwa choruje na astmę i że może stosować ten środek pod kontrolą lekarzy.

Lider ekipy CCC Sprandi Polkowice Portugalczyk Amaro Antunes finiszował w czwartek na dziewiątej pozycji, tracąc do Poelsa 38 sekund. Polacy zajęli odległe lokaty. Najlepszy z nich, Łukasz Owsian (CCC) był 61. ze stratą 4.53.

Pięcioetapowy wyścig potrwa do niedzieli.