NFL: Janikowski może odejść z Oakland Raiders

Inne
NFL: Janikowski może odejść z Oakland Raiders
fot. PAP

Sebastian Janikowski po prawie 18 latach reprezentowania drużyny Oakland Raiders, występującej w lidze futbolu amerykańskiego NFL, prawdopodobnie odejdzie z tego zespołu. Według ESPN Polak został poinformowany, że nie będzie go w składzie na nowy sezon.

Polski zawodnik, który 2 marca skończy 40 lat, w poprzednim sezonie walczył z urazem pleców. Został umieszczony na tzw. liście kontuzjowanych, nie wystąpił w żadnym meczu rozgrywek 2017. Na pozycji kickera (kopacza) zastępował go Giorgio Tavecchio.

 

Amerykańskie media już kilka miesięcy temu informowały, że niepewna jest jego przyszłość w NFL, choć Polak zgodził się na obniżenie swojego wynagrodzenia.

 

Jak podała teraz agencja Reuters, powołując się na ESPN, Janikowski został poinformowany, że nie będzie go w składzie drużyny na sezon 2018.

 

Pochodzący z Wałbrzycha Janikowski został wybrany do Raiders w drafcie w 2000 roku. Jest klubowym liderem w liczbie rozegranych meczów (268) i zdobytych punktów (1799). Jest również ligowym rekordzistą pod względem celnych uderzeń z odległości co najmniej 55 jardów (ok. 50,3 m). Ma na koncie aż 55 takich kopnięć. Najlepszy wynik to 63 jardy (57,6 m) w meczu z Denver w 2011 roku.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze