Nowakowska: To była namiastka

Zimowe

Dwoma pudłami podczas ostatniej wizyty na strzelnicy Weronika Nowakowska pogrzebała szanse na dobry wynik w olimpijskim biegu indywidualnym w Pjongczangu. Polska biathlonistka zajęła 21. miejsce i przyznała, że to tylko namiastka jej możliwości.

Z występami Nowakowskiej można było wiązać największe nadzieje na olimpijski sukces polskiego biathlonu. 31-latka rywalizację w Korei Południowej zaczęła jednak od 34. miejsca w sprincie i 30. w biegu pościgowym. - Czas na analizę przyjdzie później, ale już teraz mogę powiedzieć, że są to bardzo trudne igrzyska. Bardzo mi przykro, że zaczęły się tak źle. Później presja zaczyna rosnąć i przez to robi się trudniej. Po tych dwóch pierwszych koszmarnych biegach, teraz na szczęście mam pewne powody do zadowolenia - oceniła.

 

W czwartek wszystko dobrze się układało aż do ostatniego strzelania. Gdyby była bezbłędna, zajęłaby szóste miejsce. - Pojawił się w moim organizmie taki wyrzut adrenaliny, że po prostu ponownie go nie opanowałam. Szkoda, że emocje wzięły górę, ale taki jest sport, a szczególnie ten. Cały wyścig byłam skoncentrowana, poza tą minutą czy dwiema. Podświadomość zareagowała, że może być naprawdę dobrze i to mnie wybiło. Wiedziałam, że chcąc walczyć o medale muszę być bezbłędna - przyznała.

 

Triumfowała nieoczekiwanie Szwedka Hanna Oeberg przed Słowaczką Anastasiyą Kuzminą i Niemką Laurą Dahlmeier, dla której jest to trzeci medal w Pjongczangu. Szósta była Monika Hojnisz, która dzięki temu zapewniła sobie prawo startu w sobotnim biegu ze startu wspólnego. Nowakowska jest pierwszą rezerwową. - Jeśli dostanę szansę na start, będę bardzo szczęśliwa, choć w tym sezonie ta konkurencja mi nie wychodziła. Ze startu na start czuję się jednak coraz lepiej i zaczęła mi sprzyjać pogoda. Dzisiejszy bieg to była namiastka tego, co naprawdę mogę - podkreśliła.

 

Krystyna Guzik zajęła 52. miejsce, a na 83. sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń, która fatalnie strzelała. Miała aż osiem pudeł.

 

Za tydzień odbędą się jeszcze zmagania sztafetowe.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie