40-letni Pengilly, były wicemistrz świata w skeletonie, który został wybrany do władz MKOl w 2010 roku, został zatrzymany przez służby strzegące bezpieczeństwa, gdy wchodził do hotelu dla gości MKOl. Od działacza zażądano pokazania akredytacji, czego ten nie chciał uczynić. Doszło do sprzeczki z oficerem ochrony, który nie chciał go wpuścić. Brytyjczyk - jak podają źródła koreańskie - "stał się agresywny i pod adresem funkcjonariuszy wypowiadał groźby i obelgi".

 

W oficjalnym oświadczeniu MKOl przeprosił organizatorów za jego zachowanie, a sam Pengilly podziękował władzom i policji za doskonałe wywiązywanie się z obowiązków.

 

Pomimo tego decyzją Komisji Etyki MKOl Brytyjczyk został w trybie natychmiastowym odesłany do kraju.

 

Pengilly, którego kadencja w MKOl kończy się w dniu zakończenia igrzysk 25 lutego, ostatnio był członkiem Komisji koordynacyjnej igrzysk w Pjongczangu 2018.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.