Pjongczang 2018: Ligocki odpadł w ćwierćfinale snowcrossu

Zimowe
Pjongczang 2018: Ligocki odpadł w ćwierćfinale snowcrossu
fot. PAP

Mateusz Ligocki odpadł w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross w igrzyskach w Pjongczangu. Z każdego z czterech biegów ćwierćfinałowych awans do półfinału uzyskało po trzech zawodników.

Ligocki, podobnie jak w 1/8 finału, został po starcie. Nie liczył się w walce o awans, którą stoczyli między sobą czterej zawodnicy. Ostatecznie do półfinałów z tej serii zakwalifikowali się Niemiec Martin Noerl, Amerykanin Nick Baumgartner i Fin Anton Lindfors. Ta sztuka nie udała się czwartemu Włochowi Emanuelowi Perathonerowi.

 

W oficjalnym wynikach Polak figuruje jako zawodnik, który nie skończył rywalizacji w tym biegu, podobnie jak Francuz Ken Vuagnoux.

 

Wcześniej w eliminacjach z udziałem 40 zawodników (na ich podstawie ustalono rozstawienie w 1/8 finału) Ligocki miał jeden z najsłabszych czasów.

 

Występ w 1/8 finału rozpoczął ostrożnie. Zajmował ostatnią pozycję, ale taka sytuacja trwała krótko - dwóch zawodników jadących tuż przed nim upadło (Włoch Omar Visintin oraz Hiszpan Lucas Eguibar), co wykorzystał Polak i spokojnie dojechał do mety na trzeciej pozycji, dającej awans do ćwierćfinału.

 

Dla 35-letniego Ligockiego start w zimowych igrzyskach w Pjongczangu jest czwartym występem na ZIO.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie