Pjongczang 2018: Niemcy zdobyli już więcej złotych medali niż w Soczi

Inne
Pjongczang 2018: Niemcy zdobyli już więcej złotych medali niż w Soczi
fot. PAP

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu nie osiągnęły półmetka, a Niemcy zdobyli już dziewięć złotych medali, o jeden więcej niż w 2014 roku w Soczi. W czwartek zwycięstwa odnieśli łyżwiarze figurowi Aljona Savchenko i Bruno Massot oraz sztafeta saneczkarzy.

Dotychczas reprezentanci tego kraju wywalczyli 15 medali - dziewięć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe - i zdecydowanie wyprzedzają Norwegów (6-7-4) oraz Holendrów (5-5-2). Cztery lata temu Niemcy w tabeli medalowej zajęli szóste miejsce z dorobkiem 20 krążków - ośmiu złotych, sześciu srebrnych i sześciu brązowych.

Polacy na razie medalu nie zdobyli. W czwartek na szóstej pozycji uplasowała się biathlonistka Monika Hojnisz w biegu indywidualnym na 15 km.

Do tej pory rozegrano 39 ze 102 konkurencji.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze