Pjongczang 2018: Pierwszy medal dla Hiszpanii po 26 latach

Zimowe
Pjongczang 2018: Pierwszy medal dla Hiszpanii po 26 latach
fot. PAP/EPA

Aż 26 lat czekali Hiszpanie na trzeci w historii tego kraju medal zimowych igrzysk. W czwartek brąz w rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross zdobył Regino Hernandez. W Pjongczangu zwyciężył Francuz Pierre Vaultier.

To coś niesamowitego, spełnienie marzeń. Mam nadzieję, że kibice w Hiszpanii dowiedzą się teraz więcej o moim sporcie - powiedział 26-letni Hernandez, który przegrał tylko z rywalem z Francji (Vaultier powtórzył sukces z Soczi) oraz Australijczykiem Jarrydem Hughesem. W ćwierćfinale zawodów odpadł Mateusz Ligocki, sklasyfikowany ostatecznie na 20. miejscu.

 

Wcześniej hiszpańscy sportowcy wywalczyli tylko dwa krążki na zimowych olimpiadach. Pierwszym był Francisco Fernandez Ochoa, który sięgnął po złoto w 1972 roku w Sapporo w slalomie (narciarstwo alpejskie). Dwadzieścia lat później w Albertville brąz w tej samej konkurencji zdobyła jego młodsza siostra Blanca Ochoa.

 

W 2002 roku w Salt Lake City trzy złote krążki olimpijskie wywalczył startujący w barwach Hiszpanii niemiecki biegacz narciarski Johann Muehlegg. Został jednak przyłapany na stosowaniu dopingu, zdyskwalifikowano go i odebrano medale.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie