Pjongczang 2018: Vaultiera obronił złoto w snowcrossie, Ligocki na 20. pozycji

Zimowe
Pjongczang 2018: Vaultiera obronił złoto w snowcrossie, Ligocki na 20. pozycji
fot. PAP

Francuz Pierre Vaultier zwyciężył w rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross w igrzyskach w Pjongczangu. Powtórzył sukces z 2014 roku z Soczi. Mateusz Ligocki odpadł w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 20. miejscu.

Wicemistrzem olimpijskim został Australijczyk Jarryd Hughes, a brązowy medal zdobył Hiszpan Regino Hernandez.

 

30-letni Vaultier oprócz dwóch złotych medali olimpijskich ma w dorobku również m.in. tytuł mistrza świata z 2017 roku.

 

W czwartek niewiele brakowało, żeby nie awansował nawet do finału. W swoim biegu półfinałowym miał upadek, ale szybko poderwał się i dojechał do mety na trzeciej pozycji, dającej awans do decydującej batalii o medale.

 

Tam, w finale A, dość szybko wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca. W decydującym wyścigu nie brakowało dramatycznych momentów, biegu nie ukończył Australijczyk Alex Pullin.

 

Ligocki zakończył udział na ćwierćfinale. Dojechał na piątym miejscu w swoim wyścigu (z udziałem sześciu zawodników), ale początkowo figurował w oficjalnych wynikach jako zawodnik, który nie ukończył tego biegu. Później jednak to skorygowano. Polak został sklasyfikowany na piątej pozycji w swojej serii, a łącznie na 20. miejscu w igrzyskach.

 

We wspomnianym ćwierćfinale doświadczony polski snowboardzista, podobnie jak w 1/8 finału, został po starcie. Nie liczył się w walce o trzy miejsca premiowane awansem. Ostatecznie do półfinałów z tej serii zakwalifikowali się Niemiec Martin Noerl, Amerykanin Nick Baumgartner i Fin Anton Lindfors.

 

Wcześniej w eliminacjach z udziałem 40 zawodników (na ich podstawie ustalono rozstawienie w 1/8 finału) Ligocki miał jeden z najsłabszych czasów.

 

Występ w 1/8 finału (po pięciu snowboardzistów w każdej serii) też rozpoczął ostrożnie. Zajmował ostatnią pozycję, ale taka sytuacja trwała krótko - dwóch zawodników jadących tuż przed nim upadło (Włoch Omar Visintin oraz Hiszpan Lucas Eguibar), co wykorzystał Polak i spokojnie dojechał do mety na trzeciej pozycji, dającej awans do ćwierćfinału.

 

Dla 35-letniego Ligockiego start w Pjongczangu jest czwartym występem w zimowych igrzyskach.

 

finał A

 

1. Pierre Vaultier (Francja)

2. Jarryd Hughes (Australia)

3. Regino Hernandez (Hiszpania)

4. Nick Baumgartner (USA)

5. Mick Dierdorff (USA)

6. Alex Pullin (Australia)

...

20. Mateusz Ligocki (Polska) odpadł w ćwierćfinale

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie