Bełcik przeprosiła kibiców za kompromitację w Pucharze Polski

Siatkówka
Bełcik przeprosiła kibiców za kompromitację w Pucharze Polski
fot. PAP

Sensacyjne rozstrzygnięcie ćwierćfinału Pucharu Polski, wyeliminowanie ekipy Chemika Police, wywołało wstrząs w ekipie mistrzyń Polski. Z klubem rozstał się trener Jakub Głuszak, a kapitan drużyny Izabela Bełcik przeprosiła za ten występ kibiców i sponsorów.

Przypomnijmy, w walce o turniej finałowy Pucharu Polski (10–11 marca, Nysa), siatkarki 1. ligowego klubu MKS E.Leclerc Radomka Radom pokonały ekipę Chemika Police 3:2 (20:25, 25:19, 25:23, 14:25, 15:9). Mistrz Polski, obrońca Pucharu i w ostatnich latach dominator krajowych rozgrywek został wyeliminowany przez trzecią obecnie drużynę zaplecza ekstraklasy.

 

Wydarzenia związane z Chemikiem skomentowała rozgrywająca Izabela Bełcik.

 

– Chcemy przeprosić sponsorów i wszystkich kibiców. Po spotkaniu z Radomką czujemy się bardzo zawiedzione. Nie zagrałyśmy tak, jak przystało na nasz zespół. Mamy tego świadomość – przyznała kapitan Chemika.

 

W konsekwencji ostatnich wydarzeń Chemik rozwiązał kontrakt z dotychczasowym trenerem Jakubem Głuszakiem.

 

– Czy zmiana przyniesie pozytywne skutki... tego nie wiem, przekonamy się w przyszłości. Jedno jednak chcę zaznaczyć. Sprawa nie wygląda tak, że przegrałyśmy mecz z Radomką, kontrakt z trenerem został rozwiązany i na niego spada cała wina. Każda z zawodniczek musi mieć świadomość, że jest współwinna obecnej sytuacji. Nie zwalamy winy na innych, patrzymy na siebie. W tej chwili mamy trudny moment, ale do końca sezonu zostało sporo grania. Celem pozostaje obrona mistrzostwa Polski i dołożymy wszelkich starań, aby go osiągnąć – dodała Bełcik.

RM, Polsat Sport, Chemik Police

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze