Bury: Chciałem być w trzydziestce

Zimowe
Bury: Chciałem być w trzydziestce
fot. PAP

Dominik Bury był najlepszy z Polaków, zajmując 33. miejsce w olimpijskim biegu narciarskim na 15 km techniką dowolną w Pjongczangu. Ze swojej postawy był zadowolony, ale nie krył lekkiego niedosytu. - Chciałem być w trzydziestce - przyznał.

- Na trasie dostawałem informacje, więc wiedziałem, że mogę walczyć o trzydziestkę. Biegłem ze wszystkich sił, naprawdę dałem z siebie wszystko, ale niestety to nie wystarczyło - powiedział 21-letni zawodnik.

Do upragnionego wyniku ostatecznie zabrakło mu 12,1 s. Podkreślił też, że zmotywował go starszy o rok brat - Kamil, który 30. miejsce zajął w w środę w sprincie.

- Dostarczył mi mnóstwo emocji. Dzięki niemu uwierzyłem, że można. Dziś od początku w planie miałem tylko walkę, choćbym miał zdechnąć na trasie - stwierdził.

Występ w Korei jest jego najlepszym indywidualnym w karierze. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Lahti na 15 km techniką klasyczną był 41. Bury wierzy, że w tym sezonie jeszcze zdąży pokazać dobrą dyspozycję

- Taki bieg dodaje skrzydeł, a liczę jeszcze na starty w Pucharze Świata w Lahti i Falun - dodał.

Trzeci z rzędu złoty medal olimpijski w biegu na 15 km zdobył Szwajcar Dario Cologna. Ze srebrnego cieszył się Norweg Simen Hegstad Krueger, a z brązowego - występujący pod olimpijską flagą Rosjanin Denis Spicow. Kamil Bury był 78., zaś Maciej Staręga - 82.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze