Pjongczang 2018: Czwarty złoty medal Cologny

Zimowe
Pjongczang 2018: Czwarty złoty medal Cologny
fot. PAP

Dario Cologna wywalczył w piątek czwarty w karierze złoty medal olimpijski. Zwyciężył w Pjongczangu w biegu na 15 km techniką dowolną. W tej konkurencji zwyciężył również osiem lat temu w Vancouver, zaś w 2014 roku w Soczi był najlepszy w zmaganiach na 15 km "klasykiem" oraz w biegu łączonym na 30 km.

Oprócz niego, po cztery złote krążki igrzysk mają na koncie: jego rodak skoczek narciarski Simon Ammann oraz szwedzki biegacz Thomas Wassberg.

Stawce multimedalistów przewodzi norweski biathlonista Ole Einar Bjoerndalen, który w latach 1998-2014 zdobył 13 medali (8-4-1) i wyprzedza rodaków specjalizujących się w biegach: Bjoerna Daehlie - 12 (1992-1998, 8-4-0) i startującą w Pjongczangu Marit Bjoergen - 12 (2002-2018, 6-4-2)

44-letni Bjoerndalen dorobku już jednak nie powiększy, bowiem nie znalazł się w składzie reprezentacji na igrzyska w Korei Południowej.

W zestawieniu, w którym uwzględniono zdobywców co najmniej czterech złotych medali, znalazło się 38 sportowców.

Najlepsi z biało-czerwonych są biegaczka Justyna Kowalczyk oraz skoczkowie Kamil Stoch i Adam Małysz. Kowalczyk ma w kolekcji pięć medali - dwa złote, srebrny i dwa brązowe, Stoch to dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, natomiast Małysz, który już zakończył karierę, wywalczył cztery krążki - trzy srebrne i brązowy.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze