"Poziom hokeja w Pjongczang jest dużo niższy niż w Soczi"

Zimowe
"Poziom hokeja w Pjongczang jest dużo niższy niż w Soczi"
fot. PAP

Były polski hokeista i olimpijczyk Jerzy Sobera uważa, iż brak zawodników z NHL spowodował, że turniej hokeja podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang nie stoi na najwyższym poziomie. Pierwsze mecze przyniosły kilka niespodzianek.

Igrzyska w Pjongczang już przyniosły nam kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Największą sensacją była porażka Stanów Zjednoczonych ze Słowenią 2:3. Po raz pierwszy w tym stuleciu na IO nie ma hokeistów z najlepszej ligi świata, NHL.

 

- Od razu było widać, że tych zawodników nie ma. Poziom jest o wiele słabszy niż cztery lata temu w Soczi. Na wstępie mieliśmy kilka niespodzianek, drużyny, które dopiero aspirują do czołówki hokeja na świecie pokazują, że stać ich na zwycięstwo z teoretycznie lepszymi zespołami. Przykro, że pieniądze decydują o tym, iż najlepsi na świecie do Pjongczang nie przyjechali. Mówi się, że do Pekinu w 2022 roku pojadą, bo tam jest większy rynek zbytu - powiedział Sobera.

 

Jak powiedział gość w studiu Pjongczang 2018 jednym z zaskoczeń jest Korea Południowa, która jeszcze kilka lat temu przegrywała z reprezentacją Polski.

 

- Korea zrobiła to o czym myślą władze polskiego związku, czyli naturalizowała zawodników. W tamtejszej reprezentacji gra siedmiu czy ośmiu naturalizowanych Kanadyjczyków i oni stanowią o sile drużyny - dodał były hokeista.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze