Wystartowała Fantasy 1. Liga. Zapraszamy do zabawy!

Piłka nożna
Wystartowała Fantasy 1. Liga. Zapraszamy do zabawy!
graf. Polsat Sport

Pierwszoligowcy na boiska wybiegną 2 marca, ale już dziś można stworzyć swoją drużynę w Fantasy 1. Liga i sprawdzić się w roli menedżera. Warto spróbować, bo na najlepszych czekają nagrody.

Zasady zabawy są bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować i z piłkarzy grających na co dzień w rozgrywkach Nice 1 Ligi stworzyć swój zespół. Osiągnięcia uczestnika zależą od wyników (bramki, asysty, inne), jakie uzyskają wybrani przez niego zawodnicy w prawdziwych ligowych meczach. Menedżer Fantasy 1. Liga jest dostępny pod adresem https://fantasy.polsatsport.pl/pl.

 

1. TWORZENIE DRUŻYNY

 

Kupujemy piętnastu piłkarzy (2 bramkarzy, 5 obrońców, 5 pomocników, 3 napastników), pamiętając, że musimy zmieścić się w budżecie, który wynosi 28 wirtualnych złotych, a także o tym, że z jednego ligowego klubu może się znaleźć w naszej drużynie co najwyżej 3 graczy! W serwisie podczas tworzenia drużyny i innych operacji w składzie będziemy instruowani przez ASYSTENTA, który nie pozwoli nam na przekroczenie budżetu czy limitu zawodników.

 

Po zakupie 15 piłkarzy decydujemy, którzy będą grać w podstawowym składzie, a którzy powędrują na ławkę rezerwowych. Żeby zawodnika z rezerwy przesunąć do składu podstawowego, musimy najechać kursorem na jego koszulkę, złapać ją i przeciągnąć (mechanizm drag&drop) w miejsce zawodnika na diagramie boiska, który zostanie rezerwowym.

 

Kolejnym krokiem jest wybór kapitana (punktuje podwójnie) i jego zastępcy (punktuje podwójnie, jeśli nie zagra kapitan).

 

UWAGA! Do czasu rozpoczęcia pierwszego meczu rundy wiosennej, czyli do piątku 2 marca, do godz. 19.45, możemy robić dowolną liczbę transferów, zmieniać ustawienie piłkarzy na boisku (1-3-4-3, 1-3-5-2, 1-4-4-2, 1-4-5-1, 1-4-3-3, 1-5-3-2, 1-5-4-1), kapitana i jego zastępcę, przesuwać zawodników do składu rezerwowego i odwrotnie.

 

2. LIGI PRYWATNE

 

Każdy uczestnik zabawy może założyć własną ligę prywatną i zaprosić do niej znajomych lub innych uczestników Fantasy 1. Liga. Każda liga prywatna ma swój własny ranking. Są dwa rodzaje lig prywatnych - klasyczne i head-to-head. W tych pierwszych o kolejności w lidze decyduje suma punktów w zabawie, natomiast w drugich - co kolejkę zdobywamy do klasyfikacji ligi albo 3 punkty (zwycięstwo), albo 1 (remis). To wszystko zależy od tego, jak zakończy się nasz pojedynek z innym uczestnikiem ligi.

 

3. REZERWOWI

 

W rezerwie zawsze będziemy mieć bramkarza i trzech zawodników z pola. Jeżeli podstawowy bramkarz nie zagra, punktować za niego będzie bramkarz rezerwowy – jeżeli oczywiście grał w kolejce. W przypadku zawodników z pola liczy się kolejność. Pierwszeństwo w zastępowaniu niegrających zawodników z pierwszego składu ma rezerwowy z numerem 1. Jeżeli nie grał ktoś ze składu podstawowego, a także pierwszy rezerwowy, to do punktacji zaliczać się będą zdobycze rezerwowego z numerem 2 itd.

 

4. NAGRODY

 

Pula nagród w klasyfikacjach konkursowych wynosi 3000 złotych, ale to nie wszystko. Od 22. kolejki startuje liga specjalna pod nazwą FORTUNA CUP, gdzie czekają kolejne nagrody - 2000 złotych.

 

Ponadto każdy zwycięzca ligi klubowej otrzyma oryginalną koszulkę meczową, czyli mamy w puli 18 koszulek. Plus jedną, którą przewidziano dla administratora najlepszej klasycznej ligi prywatnej. O tym którego klubu ma to być koszulka, zadecyduje już laureat.

 

Koniecznie zaglądajcie do działu AKTUALNOŚCI. To tam będą się pojawiać informacje o kolejnych nagrodach. Np. podwójnych biletach VIP na wybrane mecze Nice 1 Liga.

 

5. PUNKTACJA

 

Bramki:

- napastnicy: 4 punkty

- pomocnicy: 5 punktów

- obrońcy: 6 punktów

- bramkarze: 8 punktów

 

Asysty:

- napastnicy i pomocnicy: 3 punkty

- obrońcy: 4 punkty

- bramkarze: 6 punktów

 

Mecz bez straconej bramki:

- obrońcy i bramkarze: 3 punkty

- pomocnicy: 1 punkt

 

Za udział w meczu:

- piłkarz ze składu podstawowego: 2 punkty

- piłkarz ze składu rezerwowego: 1 punkt

 

Rezultat spotkania:

- zwycięstwo drużyny: 2 punkty

- remis: 1 punkt

 

Obrona rzutu karnego: 4 punkty

 

Wywalczenie rzutu karnego: 2 punkty

 

Strata bramki:

- tylko bramkarze i obrońcy – po minus 1 punkt za każdą straconą bramkę z wyłączeniem pierwszej

 

Żółta kartka: minus 1 punkt

 

Czerwona kartka: minus 3 punkty

 

Niewykorzystany rzut karny: minus 3 punkty

 

Bramka samobójcza: minus 3 punkty

 

Spowodowanie rzutu karnego: minus 2 punkty

 

PRZYDATNE LINKI

 

Zasady

Nagrody

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze