Brazylijka nie chce walczyć z kobietami! Dostała starcie z mężczyzną

Sporty walki
Brazylijka nie chce walczyć z kobietami! Dostała starcie z mężczyzną
fot. PAP

Podczas gali Mr Cage 34 dojdzie do niecodziennego wydarzenia. Do klatki wyjdzie Anne Veriato (0-0), która w przeszłości zmieniła płeć. Brazylijka nie chce jednak bić się z innymi kobietami, gdyż jak uważa jest dla nich za mocna.

Czegoś takiego w MMA chyba jeszcze nie było. Veriato w przeszłości była mężczyzną, jednak z czasem stwierdziła, że bardziej czuje się kobietą i postanowiła zmienić płeć. 10 marca na gali Mr Cage w brazylijskim Manaus zmierzy się z Railsonem Paixao.

 

Veriato wcześniej startowała w jiu-jitsu, gdzie regularnie pokonywała mężczyzn. Jest posiadaczką brązowego pasa. - Walka z mężczyznami jest moim zdaniem fair. Nigdy nie myślałam o walce z kobietami, bo jestem za dobra. Mimo procesu leczenia hormonami dalej uważam, że mogę wygrywać z facetami, tak robiłam przez całą karierę - stwierdziła zawodniczka.

 


Brazylijka wygrała wiele turniejów w jiu-jitsu, kilkukrotnie w sparingach jej rywale odklepywali.  - Całe życie uprawiam jiu-jitsu, teraz chcę spróbować czegoś innego - dodała Veriato.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie