Dookoła Andaluzji: Wellens wygrał czwarty etap i został liderem

Belg Tim Wellens z ekipy Lotto Soudal wygrał w miejscowości Alcala de los Gazules czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Andaluzji (Ruta del Sol) i został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Triumfator Tour de Pologne 2016 Wellens na 191,2-kilometrowej trasie uzyskał czas 4:36.23 i wyprzedził Hiszpana Mikela Landę (Movistar) o 5 sekund i Duńczyka Jakoba Fuglsanga (Astana) o 12.

Z zawodników grupy CCC Sprandi Polkowice najwyżej, na 36. pozycji, uplasował się Łukasz Owsian - strata 1.29.

W klasyfikacji generalnej Wellens wyprzedza Landę o 7 s i dotychczasowego lidera Holendra Wouta Poelsa (Sky) o 11. Z siódmego na 16. miejsce spadł czterokrotny zwycięzca Tour de France Brytyjczyk Chris Froome (Sky) - 1.44.

Najlepszy z ekipy CCC Owsian zajmuje 39. lokatę, tracąc do lidera 6.10.

Pięcioetapowy wyścig potrwa do niedzieli.