FC Barcelona wróciła na ścieżkę zwycięstw! Ciężka przeprawa w Eibar

Po dwóch nieoczekiwanych remisach FC Barcelona wreszcie wróciła na zwycięskie tory pozostając ze sporą przewagą na szczycie La Liga. Duma Katalonii zwyciężyła Eibar 2:0, a do siatki trafiali Luis Suarez i Jordi Alba, chociaż gospodarze sprawili liderowi wiele problemów.

FC Barcelona chciała wrócić na zwycięską ścieżkę po dwóch nieoczkiewanych remisach i zmniejszeniu przewagi przez drugie Atletico Madryt. Podopieczni Ernesto Valverde stworzyli fantastyczne widowisko z gospodarzami, którzy starali się grać jak równy z równym z liderem La Liga.

Goście wyszli na prowadzenie w 16. minucie, a do siatki trafił Luis Suarez. Zespół z Kraju Basków odważnie odpowiadał, a najbliżej pokonania Marc-Andre Ter Stegena był Fabian Orellana, kiedy piłka wylądowała na poprzeczce. Ciężko w to uwierzyć, ale Eibar miało przed przerwą przewagę w posiadaniu piłki!

Po zmianie stron mecz siódmej ekipy z liderem wyglądał podobnie, aż do momentu długiej żółtej kartki Orellany, kiedy opór gospodarzy się zmniejszył.

Barca postawiła kropkę nad i w samej końcówce. Fantastyczne podanie Coutinho pozwoliło zyskać przewagę, a sytuacji sam na sam nie zdołał wykończyć wprowadzony w tempo Leo Messi. Na jego szczęście w pobliżu znalazł się wbiegający w pole karne Jordi Alba, który dobił piłkę do siatki.

Barcelona powiększyła swoją przewagę na szczycie La Ligi do dziesięciu punktów, jednak Atletico będzie miało szansę zmniejszyć ją już w niedzielę.

Eibar - FC Barcelona 0:2 (0:1)

Bramki: L. Suarez 16', J. Alba 88'

SD Eibar: Dmitrović - R.Peña, Ramis (Lomban 46'), Arbilla, Cote - Dani García, Diop (Escalante 74') - Inui, Jordan (Charles 83'), Orellana - Kike García

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto (Semedo 90'), Piqué, Umtiti, Alba - Busquets, Rakitić, Paulinho (Vidal 74'), Iniesta (Coutinho 63') - Messi, Suárez

Żółte kartki: Orellana, Diop - Iniesta

Czerwona kartka: Orellana (dwie żółte) 66'