27-letnia Hoefflin jako nastolatka dorastała w Cardiff, gdzie studiowała. Wszyscy jej brytyjscy przyjaciele oglądali jej olimpijski debiut przed telewizorem.

 

"Przepraszam, nie jestem Brytyjką. Jednak Anglia to miejsce, które wiele dla mnie znaczy. Żyłam tam przez długi czas i wszyscy moi przyjaciele z tego kraju oglądali mnie w telewizji. Wciąż wiele myślę o Wielkiej Brytanii, ale nie zamierzam zmieniać obywatelstwa. Przepraszam, ale pozostanę Szwajcarką" - podkreśliła Hoefflin.

 

Srebrny medal w sobotniej rywalizacji w Pjongczangu zdobyła jej rodaczka Mathilde Gremaud. Po brąz sięgnęła natomiast 19-letnia Atkin. Tym samym zdobyła pierwszy medal w narciarstwie dla Wielkiej Brytanii na zimowych igrzyskach. Tym samym została drugą Brytyjką, która zdobyła medal w konkurencji rozgrywanej na śniegu w 94-letniej historii zimowych igrzysk. Przed czterema laty w Soczi Jenny Jones zdobyła brązowy medal w snowboardowym slopestyle'u.

 

"Jestem przytłoczona i podekscytowana. Nie potrafię wyrazić moich myśli słowami. Jenny była naprawdę zachwycona moim występem. To było niesamowite" - przyznała Atkin, która urodziła się w USA i mieszka w Utah, ale jej ojciec jest Brytyjczykiem.

 

Szansy na zostanie najmłodszą medalistką w narciarstwie dowolnym nie wykorzystała Jennie-Lee Burmansson. 15-letnia Szwedka w sobotnim zawodach w Pjongczangu zajęła ósme miejsce.

 

"Wszystko poszło dobrze. Wystąpiłam w finale i jestem zachwycona" - przyznała Burmansson.

 

W decydujących, 12-osobowych zmaganiach zabrakło mistrzyni globu w slopestyle'u Francuzki Tess Ledeux. 16-letnia zawodniczka miała upadek w drugiej rundzie eliminacji, a nota uzyskana w pierwszej nie wystarczyła, by mogła awansować do finału (15. lokata).

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.