Lewandowski wszedł z ławki i zapewnił Bayernowi zwycięstwo w końcówce

Robert Lewandowski nie wyszedł na mecz z VfL Wolfsburg w wyjściowej "jedenastce", lecz mimo tego zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo (2:1) w doliczonym czasie gry. Kapitan reprezentacji Polski na placu gry pojawił się w 79. minucie, a na listę strzelców wpisał się wykorzystując rzut karny.

W meczu 23. kolejki Bundesligi Bayern mierzył się na wyjeździe z z VfL Wolfsburg. W wyjściowych składach obu drużyn zabrakło Polaków - Lewandowski rozpoczął mecz na ławce, a Jakub Błaszczykowski znajduje się poza składem "Wilków" ze względu na kontuzję pleców. "Kuba" nie wszedł na murawę od 13 listopada ubiegłego roku, a dokładnym powodem jego absencji jest lordoza, jednak trener Martin Schmidt przekonuje, że na plac gry wróci on już w marcu.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy jego wynik otworzyli już w 8. minucie za sprawą Daniela Didavi. Doskonałą szansę na wyrównanie miał po przerwie Arjen Robben, jednak jego uderzenie z rzutu karnego w fenomenalnym stylu obronił Koen Casteels.

Do wyrównania w 64. minucie doprowadził Sandro Wagner, który zbiegł na bliższy słupek i głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

Strzelec gola zszedł w 79. minucie kosztem Lewandowskiego i decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę! W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Robben i sędzia bez wątpliwości podyktował rzut karny. Do ustawionej w odległości 11 metrów od bramki piłki podszedł "Lewy" i precyzyjnym strzałem w kierunku prawego słupka pokonał Casteelsa, który miał już piłkę na rękawicy, jednak nie dał rady sparować jej poza światło bramki.

Ostatni raz kapitan reprezentacji Polski zmarnował "jedenastkę" w sierpniu 2015 roku, podczas meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Preussen Munster (4:1).

Fakt rozpoczęcia meczu przez "Lewego" na ławce był spowodowany tym, że trener Jupp Heynckes zdecydował się oszczędzić część zawodników ze względu na wtorkowy mecz z Besiktasem w ramach Ligi Mistrzów.

Wyniki sobotnich meczów Bundesligi (mecz FC Schalke 04 - TSG 1899 Hoffenheim rozpocznie się o 18.30):

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 1:2
FC Koeln - Hannover 1:1
SC Freiburg - Werder Brema 1:0 (Bartosz Kapustka znalazł się poza kadrą, a Rafał Gikiewicz przesiedział mecz na ławce rezerwowych)
Hamburger SV - Bayer Leverkusen 1:2

FC Schalke 04 - TSG 1899 Hoffenheim 2:1