Pjongczang 2018: Złoto Ledeckiej jak wygrana z Rosją w hokeja!

Zimowe
Pjongczang 2018: Złoto Ledeckiej jak wygrana z Rosją w hokeja!
fot. PAP/EPA

Ester Ledecka, nowa bohaterka Czechów ma 22 lata, startuje w zawodach snowboardowych i zdobyła złoto w narciarstwie alpejskim. „Historyczny sukces, zaskoczenie na igrzyskach” – piszą miejscowe media i porównują jej medal do wygranej hokeistów z Rosją w 1998 roku w Nagano.

Rekordy popularności w Czechach bije nagranie ze złotego przejazdu Ester Ledeckiej w olimpijskim supergigancie. Nie tyle samego przejazdu, ile nieprawdopodobnych 20 sekund, które minęły od ukończenia biegu do momentu, w którym zawodniczka zrozumiała, że właśnie zdobyła złoto.

Czeskie media, komentatorzy radia, telewizji oraz portali internetowych z upodobaniem opisują zaskoczenie nie tylko samej narciarki, ale także kolegów dziennikarzy z całego świata. W relacjach czeskiego radia wybito fakt, że jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych przed zakończeniem przejazdu Ledeckiej obwieściła zwycięstwo mającej ostatecznie drugi czas Austriaczki i przełączyła się na relacjonowanie jazdy figurowej na lodzie.

Czesi przyznają jednak, że w supergigancie sami nie stawiali na zawodniczkę odnoszącą sukcesy w innej niż narciarstwo alpejskie dyscyplinie - snowboardzie. Jej przejazd pokazano dopiero w jednej z przerw w spotkaniu w hokeju na lodzie Czechów z Kanadyjczykami. Kilka godzin później tłumaczono to faktem bardzo ograniczonej dla czeskiej telewizji publicznej oferty ze strony posiadacza praw do transmisji telewizyjnych. Trzeba było wybierać – zauważyła agencja CTK.

W relacjach czeskich dziennikarzy z wioski olimpijskiej znalazła się sylwetka narciarskiego trenera Ledeckiej Ondrzeja Banka. To były zawodnik, który zajął piąte miejsce w slalomie gigancie na igrzyskach w Soczi. Portal „aktualne.Cz” napisał, że Banka z uśmiechem przyznał, że zwycięski przejazd nie był najlepszy. Dziwił się, że inne zawodniczki gratulowały sobie sukcesów jeszcze przed zakończeniem przejazdu Ledeckiej.

Ze słów samej medalistki wynika, że na złoto nie była przygotowana. Stacjom telewizyjnym udzielała wypowiedzi w goglach, które nie pozwalały na zaobserwowanie emocji na twarzy lub oczach. „Nie pomalowałam się, nie byłam na to przygotowana i nie zdejmę gogli” – odpowiedziała na jedno z dziennikarskich pytań.

Ester Ledecka od lat startuje i odnosi sukcesy w snowboardzie, także na igrzyskach i w Pucharze Świata. Narciarstwo alpejskie to dodatkowa dyscyplina, którą trenuje. Jest córką Janka Ledeckiego, popularnego piosenkarza i autora tekstów. W Czechach nie jest tajemnicą, że to on stoi za rozwojem kariery córki. Jak przyznał w sobotę czeskiemu radiu, w sumie zainwestował w jej sukcesy 12 milionów koron, czyli około pół miliona euro. Od dłuższego czasu nie dokłada już ani grosza.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie