Polski Cukier zagra w finale Pucharu Polski

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali w półfinale PGE Turów Zgorzelec 79:72 (17:16, 16:20, 18:22, 28:14) i jako pierwsi awansowali do niedzielnego finału turnieju o Puchar Polski, który rozgrywany jest w Warszawie. W drugim meczu w hali Arena Ursynów obrońca tytułu Stelmet Enea BC Zielona Góra zmierzy się z Anwilem Włocławek.

Spotkanie było wyrównane, ale lekką przewagę miał zespół ze Zgorzelca prowadzony przez amerykańskiego trenera Michaela Claxtona. Po trzech kwartach Turów prowadził 58:51, ale decydująca była czwarta kwarta. Torunianie wygrali ją 28:14, a rozpoczęli od serii 8:0. Dało im to prowadzenie 59:58 w 33. minucie.

Kluczowe akcje należały do reprezentanta Polski Karola Gruszeckiego i rozgrywającego Glenna Coseya. Gruszecki został po raz drugi w turnieju uznany najlepszym (MVP) graczem spotkania – uzyskał dla Polskiego Cukru 26 pkt, trafiając m.in. cztery z dziewięciu rzutów za trzy i miał sześć zbiórek.

Torunianie wygrali walkę pod tablicami 45:37, mimo nieobecności lekko kontuzjowanego kadrowicza Aarona Cel, który narzeka na staw skokowy.

„Do końca wierzyliśmy w zwycięstwo. Cały sezon mamy zresztą bardzo dobry, gramy równo i to nie przypadek, że awansowaliśmy do finału” – powiedział Cel.

Polski Cukier Toruń – PGE Turów Zgorzelec 79:72 (17:16, 16:20, 18:22, 28:14)

Polski Cukier: Karol Gruszecki 26, Glenn Cosey 14, Cheikh Mbodj 11, Tomasz Śnieg 9, Bartosz Diduszko 7, Krzysztof Sulima 6, Łukasz Wiśniewski 6, Paweł Krefft 0;
PGE Turów: Rod Camphor 15, Kacper Borowski 13, Cameron Ayers 13, Stefan Balmazovic 8, Karlis Petrukonis 7, Bartosz Bochno 6, Brad Waldow 6, Jakub Patoka 4, Jacek Jarecki 0.