Niesamowity wynik w meczu sparingowym. Grad goli to mało powiedziane

O tym, że zespoły z niższych klas rozgrywkowych w Polsce potrafią prezentować tzw. radosny futbol wiadomo nie od dziś. Przekonali się o tym wszyscy kibice, którzy postanowili zobaczyć mecz sparingowy pomiędzy KS Startem Soborzyce i Orkanem Rzerzęczyce. Spotkanie zakończyło się remisem... 15:15.

Trzydzieści bramek w meczu, który dodatkowo kończy się remisem? Jak widać to możliwe. Występujący na co dzień w częstochowskiej B-klasie zespół Startu Soborzyce podejmował na neutralnym gruncie w Lelowie przedstawiciela A-klasy, Orkan Rzerzęczyce. Kilka tygodni wcześniej na tym samym boisku sparing rozgrywał beniaminek Nice 1 ligi, Raków Częstochowa, który bezbramkowo zremisował z drugoligowym GKS-em Jastrzębie. Czasami więc warto wybrać się na konfrontację przedstawicieli niższych lig, aby przeżyć prawdziwe emocje...

Nie dość, że starcie Startu z Orkanem zakończyło się tak wysokim rezultatem, to ponadto należy zaznaczyć, że mecz trwał dwie połowy po 40 minut. Aż strach pomyśleć jaki byłby końcowy wynik, gdyby spotkanie trwało pełne 90 minut. W barwach tych pierwszych aż osiem trafień zanotował Artur Młysek.

Ciężko powiedzieć czy ów rywalizacja zakończyła się sprawiedliwym wynikiem, ale z pewnością zaspokoiła nawet najbardziej wymagających kibiców. Rozczarowani mogą być chyba tylko bramkarze obu zespołów, ewentualnie szkoleniowcy, jeżeli preferują defensywny styl gry...