Pjongczang 2018: Ważna decyzja polskich skoczków przed konkursem drużynowym

Zimowe
Pjongczang 2018: Ważna decyzja polskich skoczków przed konkursem drużynowym
fot. PAP

Kamil Stoch w sobotę zdobył złoty medal na dużej skoczni podczas olimpijskiej rywalizacji w Pjongczangu. Ostatnią nadzieją medalową dla Polski będzie poniedziałkowy konkurs drużynowy w skokach narciarskich, gdzie Biało-Czerwoni wymieniani są w gronie faworytów do triumfu. Według wirtualnej tabeli drużynowej sobotniego konkursu, lepsi od Polaków byli Norwegowie i Niemcy. Sztab podjął decyzję, że polscy skoczkowie nie będą w niedzielę brać udziału w treningach.

Polscy skoczkowie narciarscy nie wezmą udziału w niedzielnym treningu na dużym obiekcie w Pjongczangu. "Wszyscy udadzą się na ceremonię medalową Kamila Stocha" - poinformował Adam Małysz, dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN. Już w sobotę, po triumfie Stocha w konkursie indywidualnym, trener Stefan Horngacher poinformował, że w treningu udziału nie weźmie złoty medalista, Małysz zaś potwierdził w niedzielę rano absencję całej czwórki.
 
W poniedziałek nastąpi zakończenie rywalizacji skoczków w południowokoreańskich igrzyskach. Na ten dzień zaplanowano konkurs drużynowy. Oprócz Stocha, Polskę reprezentować będą: Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot.
 
Biało-Czerwoni to aktualni drużynowi mistrzowie świata. Po złoty medal sięgnęli w ubiegłym roku w Lahti, a wówczas w składzie zamiast Huli był Piotr Żyła. Ceremonia medalowa ma rozpocząć się ok. 11.15 czasu polskiego. Srebrny medal wywalczył Niemiec Andreas Wellinger, a brązowy Norweg Robert Johansson.
 
Stoch został zaledwie trzecim skoczkiem w historii, któremu udało się triumfować w olimpijskich konkursach na dwóch kolejnych imprezach. Poprzednimi byli Norweg Birger Ruud (1932 i 1936) oraz Fin Matti Nykaenen (1984 i 1988). Indywidualnie najwięcej złotych medali - cztery - ma Szwajcar Simon Ammann, podwójny triumfator z 2002 i 2010.
 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

ch, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze