PlusLiga: Siatkarze Asseco Resovii rozszarpali jastrzębian

W spotkaniu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:0. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Podkarpacia umocniła się na czwartym miejscu w ligowej stawce.

Po dwudziestu seriach gier czwartą w tabeli ekipę z Rzeszowa dzieliła od szóstej w stawce drużyny jastrzębian różnica trzech punktów. Premierową partię lepiej rozpoczęli goście, którzy dzięki skutecznej grze w ofensywie wypracowali sobie przewagę (3:8, 6:10). Gospodarze mozolnie odrabiali straty, co ułatwiły im błędy własne rywali (13:13). Po dwóch asach serwisowych Thibault Rossarda gospodarze uzyskali przewagę (15:13), chwilę później skuteczną zagrywką odpowiedział Maciej Muzaj i znów był remis (15:15). Końcówka seta od stanu 20:20 należała jednak do graczy z Podkarpacia. Znów w polu zagrywki błysnął Rossard (24:21), a seta skutecznym atakiem zakończył w następnej akcji Aleksander Śliwka.

W secie numer dwa znów pierwsze akcje należały do jastrzębian (0:3, 2:5), siatkarze Asseco Resovii szybko jednak odzyskali inicjatywę (6:5, 11:9). W środkowej części znów w polu serwisowym szalał Rossard, a goście trzykrotnie nie poradzili sobie z jego zagrywką (15:11). Gospodarze w tym secie już nie oddali prowadzenia. Serwis Marcina Ernastowicza w siatkę dał im piłkę setową (24:20), a skuteczny blok po chwili ustalił wynik seta na 25:20.

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli podopieczni Andrzeja Kowala (6:3), w środkowej części seta oglądaliśmy jednak przebudzenie jastrzębian. Po dwóch asach serwisowych Lukasa Kampy gospodarze przegrywali 9:13, i tym razem zdołali jednak opanować sytuację (16:15). Końcówka znów należała do siatkarzy z Podkarpacia, a w kluczowych akcjach przyjezdni popełnili błędy. Jeden z nich – dotknięcie siatki – zakończył to spotkanie (25:21).

MVP: Thibault Rossard – przyjmujący Asseco Resovii brylował w polu zagrywki, popisał się 6. asami serwisowymi, na 19 prób popełnił tylko trzy błędy; łącznie zdobył dla swej drużyny 19 punktów. Poza nim najlepiej punktowali: Jakub Jarosz (11) oraz Aleksander Śliwka (10) – Asseco Resovia; Maciej Muzaj (11) – Jastrzębski Węgiel. Gospodarze lepiej punktowali w ataku (40–34), blokiem (7–4), zagrywką (8–7), popełnili też mniej błędów (17–20).

Dzięki temu zwycięstwu Asseco Resovia utrzymała czwartą lokatę w tabeli (42 pkt, pięć mniej od ONICO Warszawa, dwa więcej od Trefla Gdańsk); jastrzębianie wypadli z czołowej szóstki, mają jednak tyle samo punktów (36) co 6. w stawce Indykpol AZS Olsztyn.

Asseco Resovia – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)

Asseco Resovia: Dawid Dryja, Thibault Rossard, Jakub Jarosz, Marcin Możdżonek, Lukas Tichacek, Aleksander Śliwka – Mateusz Masłowski (libero) oraz Łukasz Perłowski, Dominik Depowski, Michał Kędzierski.

Jastrzębski Węgiel: Maciej Muzaj, Damian Boruch, Jason De Rocco, Salvador Hidalgo Oliva, Wojciech Sobala, Lukas Kampa – Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Ernastowicz, Rodrigo Quiroga.

Wyniki pozostałych meczów 21. kolejki PlusLigi:

2018-02-16: Łuczniczka Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 3:2 (22:25, 23:25, 25:19, 25:14, 15:9)
2018-02-16: ONICO Warszawa – Dafi Społem Kielce 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 15:25, 15:10)
2018-02-17: Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (29:27, 25:16, 19:25, 24:26, 29:27)
2018-02-17: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)
2018-02-17: Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 21:25, 16:25, 18:25)
2018-02-17: GKS Katowice – Espadon Szczecin 3:1 (22:25, 25:14, 25:23, 25:18)
2018-02-17: MKS Będzin – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)