Serie A: Salamon nie zatrzymał Napoli! Zwycięstwo Benevento

Napoli pokonało Spal 1:0 w 25. kolejce Serie A. Cały mecz rozegrał Bartosz Salamon, Piotr Zieliński pojawił się na boisku w drugiej połowie. Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Benevento.

Napoli ostatni raz straciło punkty w lidze na początku grudnia ubiegłego roku. W związku z tym znajdujące się w strefie spadkowej Spal przyjechało do Neapolu skazywane na pewną porażkę. Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w szóstej minucie wynik otworzył Allan. Napoli przeważało, ale przez długi okres nie potrafiło podwyższyć.

W 65. minucie Marek Hamsik trafił do bramki rywali, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pomocnik ekipy z Neapolu długo dyskutował z arbitrem za co został ukarany kartką. Skromne zwycięstwo zapewniło Napoli pozycję lidera. Zieliński na boisku pojawił się w 71. minucie. Salamon grał całe spotkanie, Thiago Cionek i Arkadiusz Milik nie znaleźli się w kadrach meczowych.

Zwycięstwo zaliczył również outsider Serie A, Benevento. Ostatnia drużyna w lidze wygrała z Crotone 3:2. Decydującą bramkę zdobył w 89. minucie Cheick Diabate. Guilherme nie pojawił się nawet na ławce, gdyż ostatnio zmaga się z urazem. Było to dopiero trzecie zwycięstwo beniaminka z Benewentu.