Tercet Polaków nie dał rady Milanowi

Karol Linetty, Bartosz Bereszyński oraz Dawid Kownacki wystąpili w meczu Sampdorii z Milanem. Dwóch pierwszych rozegrało całe spotkanie, ostatni wszedł z ławki. Zespół z Mediolanu wygrał 1:0 i dogonił "Sampę" w tabeli.

Przed tą kolejką obie ekipy sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Sampdoria miała trzy oczka więcej. Ostatnie dwa spotkania obu ekip kończyły się zwycięstwami zespołu z Genui. Milan w Serie A w 2018 roku jeszcze nie przegrał, "Sampa" raz, z beniaminkiem Benevento.

Linetty i Bereszyński pojawili się oczywiście od pierwszej minuty na murawie, Kownacki zaczął na ławce rezerwowych. Milan mógł już po siedmiu minutach prowadzić, ale karnego nie wykorzystał Ricardo Rodriguez. Kilka chwil później mediolańczycy dopięli swego i wyszli na prowadzenie po trafieniu Giacomo Bonaventury. Pod koniec pierwszej połowy żółtą kartką ukarany został Linetty.

Po przerwie szkoleniowiec Sampdorii zdecydował się na zmiany, na boisku zobaczyliśmy m.in. Kownackiego, który miał za zadanie rozruszać ofensywę gości. Milan do końca dobrze grał w defensywie i nie dał sobie wbić wyrównującego gola. Mediolańczycy zrównali się punktami w tabeli z "Sampą".

Milan - Sampdoria 1:0 (1:0)

Bramka: Bonaventura 13

Milan: Donnarumma - Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez - Montolivo (Locatelli 86'), Biglia, Bonaventura - Suso, Cutrone (Silva 73'), Calhanoglu

Sampdoria: Viviano - Bereszyński, Silvestre, Ferrari, Murru - Barreto (Verre 55'), Torreira, Linetty - Ramirez (Kownacki 72') - Quagliarella, Zapata (Caprari 54')

Żółte kartki: Bonaventura - Linetty, Ferrari, Verre