Trener Krychowiaka wyciągnął wnioski po taksówkowej aferze? Nowy kapitan WBA!

Piłka nożna
Trener Krychowiaka wyciągnął wnioski po taksówkowej aferze? Nowy kapitan WBA!
fot. PAP

Alan Pardew nie chciał odsunąć od składu czterech piłkarzy, którzy są zamieszani w aferę taksówkową w Barcelonie, ale podjął inne kroki. Mecz z Southampton w 1/8 finału Pucharu Anglii był pierwszym dla Jonny'ego Evansa w tym sezonie, w którym nie nosił opaski kapitana. - Czułem, że muszę to zrobić - powiedział trener WBA.

Wobec trudów sezonu oraz faktu, że klub znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli Premier League, grając wyjątkowo słabo, Alan Pardew postanowił zabrać podopiecznych do Barcelony na krótki relaks połączony z treningiem. Nie skończyło się to dobrze, bo choć piłkarze faktycznie nieco się rozerwali, to trochę przesadzili. "Telegraph" poinformował bowiem, że czterech pijanych zawodników WBA odjechało taksówką z popularnej sieci fastfoodowej taksówką, a następnie porzuciło ją przed hotelem.

 

Klub szybko wydał oświadczenie, a okazało się, że w incydent zamieszani są czołowi piłkarze: Jake Livermore, Gareth Barry, Boaz Myhill oraz kapitan Jonny Evans. Pardew nie chciał jeszcze bardziej osłabić zespołu przed meczem Pucharu Anglii z Southampton, więc nie odsunął żadnego z nich od gry. Zdecydował się na coś innego.

 

Otóż odebrał opaskę kapitana Evansowi. Po raz pierwszy w tym sezonie Irlandczyk z Północy, kiedy tylko biegał po boisku, nie był kapitanem - tę rolę spełniał jego rodak Gareth McAuley.

 

- Był problem w zakresie wyboru z powodu incydentu, który dotknął moją najsilniejszą drużynę. Czułem jednak, że muszę coś zrobić. Nie byłem zadowolony, wię uczyniłem Garetha (McAuleya - przyp.red.) kapitanem - powiedział.

 

Pardew dodał też, że mimo tych zdarzeń cały czas ufa wszystkim swoim piłkarzom.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze