Kot: Żyła miał z nas wszystkich najtrudniejsze zadanie

Zimowe
Kot: Żyła miał z nas wszystkich najtrudniejsze zadanie
fot. PAP

Polska zdobyła brązowy medal w drużynowym, olimpijskim konkursie skoków narciarskich w Pjongczangu. Maciej Kot podkreślił, że sukces ten jest dziełem całej drużyny, a także Piotra Żyły, który nie zmieścił się do składu.

Trener Stefan Horngacher do Korei Południowej mógł zabrać pięciu skoczków, ale zarówno w każdym z konkursów indywidualnych oraz drużynowym musiał wybierać czterech z nich. Najsłabiej na treningach prezentował się Żyła i za każdym razem występował w roli kibica.

"Jestem dumny, że mogę być częścią tej drużyny i nie mówię tylko o czwórce, która dziś skakała, ale o całym sztabie, a także Piotrku Żyle. On miał z nas wszystkich najtrudniejsze zadanie. Wiem, jak trudno jest być tym piątym, poza rywalizacją. Choć na pewno było mu ciężko, wspierał nas i to też jest jego medal" - powiedział Kot.

Poniedziałkowy medal jest pierwszym w historii zdobytym przez polskich skoczków w konkursie drużynowym na igrzyskach. Biało-czerwoni zgromadzili 1072,4 pkt. Triumfowali Norwegowie - 1098,5, przed Niemcami - 1075,7.

"Uznajmy ten medal za dobry początek. Moje skoki były lepsze niż w konkursie indywidualnym, ale jest trochę niedosyt. Gdybym był w takiej formie, jak rok temu moglibyśmy walczyć o wyższe miejsce" - zaznaczył Kot, członek drużyny, która w 2017 roku w Lahti zdobyła złoty medal mistrzostw świata.

"Trzeba jednak umieć się cieszyć tym co jest, a poza tym obiecałem trenerowi, że nie będę narzekał. Zawsze może być lepiej, ale myślę, że zrealizowaliśmy tu oczekiwania własne, trenera i kibiców" - dodał.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze