NHL: McDavid z kolejnym hat-trickiem

21-letni hokeista Connor McDavid popisał się trzecim hat-trickiem w tym sezonie, a Edmonton Oilers na wyjeździe wygrali z Colorado Avalanche 4:2 w niedzielnym spotkaniu ligi NHL. "Nafciarze" przerwali serię sześciu porażek.

Lider Oilers McDavid wpisał się na listę strzelców w 32., 49. i 59. minucie. Po jego golach przyjezdni dwukrotnie doprowadzali do remisu. Na prowadzenie 3:2 wyszli po trafieniu Ryana Strome'a w 54. minucie, zaś w 59. wynik ustalił McDavid.

W ostatnich dziewięciu występach zdobył 11 bramek. W dwóch meczach z Colorado Avalanche w bieżących rozgrywkach pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W poprzednim sezonie McDavid odebrał nagrodę dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) rozgrywek zasadniczych NHL.

Zwycięstwo nad Avalanche przerwało serię przegranych "Nafciarzy". Ostatnią wygraną zanotowali dwa tygodnie temu, z Tampa Bay Lightning 6:2.

W innej niedzielnej potyczce hokeiści New York Rangers ulegli Philadelphia Flyers 4:7. Po pierwszej tercji był rezultat 3:3, a później zdecydowaną przewagę osiągnęli goście.

We własnej hali Detroit Red Wings przegrali z Toronto Maple Leafs 2:3, a autorem decydującej bramki - na 30 sekund przed końcową syreną - był 20-letni Auston Matthews.