Pjongczang 2018: Brąz Polaków w konkursie drużynowym (WYNIKI)

Zimowe

Reprezentacja Polski wywalczyła brązowy medal w konkursie drużynowym podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Zwyciężyli Norwegowie, drugie miejsce zajęli Niemcy. Polacy przed ostatnią grupą skoczków byli wiceliderami.

Brąz zdobyli Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, który już po raz czwarty stanął na podium igrzysk.

 

To drugi polski medal w tegorocznych igrzyskach. W sobotę Stoch triumfował w konkursie indywidualnym na dużym obiekcie.

 

Łącznie biało-czerwoni mają w dorobku 22 medale zimowych igrzysk, w tym siedem złotych i srebrnych oraz osiem brązowych. Aż dziewięć jest dziełem skoczków.

 

Stoch jest siódmym polskim sportowcem, licząc igrzyska zimowe i letnie, który może się pochwalić czterema olimpijskimi medalami. Trzy z nich są najcenniejszego kruszcu. Liderką zestawienia polskich multimedalistów pozostaje Irena Szewińska z siedmioma krążkami (3-2-2).

 

Pięć zdobyła biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk i szermierz Jerzy Pawłowski, a po cztery - poza Stochem - mają lekkoatleta Robert Korzeniowski, szermierz Witold Woyda i skoczek narciarski Adam Małysz.

 

W Pjongczangu zdecydowanie triumfowała Norwegia, a Polska przegrała z Niemcami walkę o srebro o 3,3 pkt.

 

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie