Polscy bokserzy będą rywalizować z Litwinami

Sporty walki
Polscy bokserzy będą rywalizować z Litwinami
fot. PAP

Po styczniowych spotkaniach z Kanadą w Montrealu, Litwini będą kolejnymi rywalami polskich bokserów. Mecz towarzyski odbędzie się 2 marca (piątek) w Gdańsku.

W poprzednim miesiącu biało-czerwoni trenowali na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych z reprezentacjami gospodarzy, Nowej Zelandii i Anglii, a następnie stoczyli dwa mecze z Kanadą. Przegrali 6:10 i 2:10. Dwa zwycięstwa odniósł debiutant Filip Wąchała (69 kg).

 

- Z Litwinami będziemy walczyć w siedmiu kategoriach, od 56 kg do 91 kg. Przeciwnicy nie mają zawodników np. w wagach 52 kg i +91 kg, dlatego odbędą się pojedynki pomiędzy naszymi reprezentantami. Z kolei w kat. 60 kg, 69 kg i 75 kg także dojdzie do dwóch potyczek ze względu na prośbę organizatora meczu klubu Sako Gdańsk, który chce zaprezentować swoich pięściarzy - poinformował PAP trener kadry narodowej Karol Chabros.

 

W składzie reprezentacji znaleźli się: 49 kg Jakub Słomiński, 52 kg Dorian Mospinek (zmierzą się w wadze 52 kg), 56 kg Maciej Jóźwik, 60 kg Adrian Kowal, 64 kg Karol Kowal, 69 kg Filip Wąchała, 75 kg Mateusz Goiński, 81 kg Jakub Kasprzak, 91 kg Michał Soczyński, +91 kg Aleksander Stawirej, Kamil Bodzioch (stoczą bezpośrednią potyczkę).

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze