Tłum widzów na finale Pucharu Belgii! Roeselare obroniło trofeum

Knack Roeselare pokonało 3:1 (25:22, 23:25, 25:16, 25:23) Noliko Maaseik i zdobyło Puchar Belgii. To trzecie trofeum siatkarzy Emile'a Rousseaux, drugie po wygranej nad Noliko. Starcie finałowe przyciągnęło tłumy kibiców. Na trybunach pojawiło się ich ponad dziesięć tysięcy!

Siatkówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce. Świadczy o tym fakt, że na meczu decydującym o zwycięstwie w męskich rozgrywkach Pucharu Belgii, w hali Sportpaleis Antwerp pojawiło się ponad dziesięć tysięcy kibiców!

Pierwszy, bardzo emocjonujący set dostarczył widzom wiele emocji. Pomijając dwa momenty, w których jeden z zespołów osiągał dwupunktowe prowadzenie, nawiązała się walka punkt za punkt. Bohaterem końcówki został Pieter Coolman, który popisał się dwoma asami serwisowymi,  a następnie skutecznie zablokował rywala. Ten sam siatkarz zadecydował o rozstrzygnięciu drugiej partii. W ostatniej akcji pomylił się  w ataku doprowadzając do wyrównania.

Doskonała gra środkowego z Roeselare Arno Van de Velde'a i przyjmującego Matthijsa Verhannemana pozwoliły obrońcom trofeum uzyskać wysokie prowadzenie w partii numer trzy. Wygrana była więc jedynie formalnością, której gracza Knacka z łatwością dopełnili. W secie czwartym kontuzji mięśnia doznał najlepiej punktujący w drużynie Noliko reprezentant Luksemburga polskiego pochodzenia, Kamil Rychlicki. To osłabiło drużynę do tego stopnia, że nie zdołała już zawalczyć o zwycięstwo.

Noliko Maaseik to grupowy rywal ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu tych drużyn pewnie 3:0 wygrali kędzierzynianie. Rewanż padł jednak łupem Belgów, którzy wygrali po emocjonującym tie-breaku.

Knack Rosselare - Noliko Maaseik 3:1 (25;22, 23:25, 25:16, 25:23)