Liga Mistrzów: Messi przełamał fatum Chelsea! Remis na Stamford Bridge

Lionel Messi w swoim dziewiątym meczu przeciwko Chelsea w końcu pokonał bramkarza "The Blues". Na Stamford Bridge Barcelona zremisowała 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Willian, rewanż odbędzie się 14 marca.

Historia spotkań Chelsea z Barceloną w XXI wieku przyniosła nam bardzo dużo emocji. Zawsze były to zacięte starcia i takiego też spodziewaliśmy się we wtorkowy wieczór. Cała Europa spoglądała na Lionela Messiego, który dotychczas miał ogromnego pecha w starciach z "The Blues". Rozegrał z Chelsea osiem spotkań, ale nigdy nie strzelił gola.

Barcelona wyszła praktycznie najmocniejszym składem. Antonio Conte zdecydował się zaś zagrać bez nominalnego środkowego napastnika. Za strzelanie goli odpowiadać mieli Eden Hazard, Pedro oraz Willian.

To właśnie trzeci z tego tercetu tworzył największe zagrożenie. W pierwszej połowie dwukrotnie obijał słupki bramki Marca-Andre ter Stegena. Barca tak dobrych okazji nie miała, tradycyjnie przeważała w posiadaniu piłki.

Willian w końcu dopiął swego, w 62. minucie Chelsea ładnie rozegrała rzut rożny, Brazylijczyk dostał piłkę przed polem karnym i płaskim, mierzonym uderzeniem pokonał golkipera Barcy.

Goście wiedzieli, że muszą odrabiać straty, a tym samym otworzyć się. To groziło kontrą, ale żadna z nich nie zagroziła poważnie przyjezdnym. W 75. minucie Andreas Christensen fatalnie zagrał do Cesca Fabregasa, piłkę przejął Andres Iniesta, zagrał do Messiego, a ten nie dał szans bramkarzowi "The Blues". Końcówka nieco nerwowa, sporo żółtych kartek. Ostatecznie na Stamford Bridge padł remis, rewanż 14 marca na Camp Nou.

Chelsea - Barcelona 1:1 (0:0)

Bramki: Willian 62 - Messi 75'

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Fabregas (Drinkwater 84'), Kante, Alonso - Willian, Hazard, Pedro (Morata 83')

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets, Paulinho (Vidal 63') - Messi, Suarez, Iniesta (Gomes 90+2')

Relacja zakończona

Koniec meczu! Chelsea - Barcelona 1:1. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

Gomes zmienia Iniestę.

Busquets też otrzymuje kartkę. Ostry mecz nam się zrobił.

Morata z kartką.

Chelsea ma rzut wolny. Coraz groźniejsze akcje gospodarzy.

Drinkwater zmienia Fabregasa.

Londyńczycy dalej są jednak groźni, teraz rożny, ale Barca wychodzi bez szwanku. Morata zmienia Pedro.

Nerwowo zrobiło się w ekipie Chelsea. Szykuje się do zmiany Morata.

Żółta kartka dla Rudigera za wejście w Roberto.

W odpowiedzi Moses, ale jego strzał zablokowany.

Żółta kartka dla Suareza.

LIONEL MESSI! Fatalny błąd piłkarzy Chelsea, piłkę przejął Iniesta, odegrał do Messiego, a ten w końcu się przełamał.

GOOOOOOOOOOOL!

Szybka kontra Chelsea, ale wybroniła się Barcelona.

Barcelona stara się jak może, ale teraz Chelsea może się bronić tak jak lubi.

Aleix Vidal za Paulinho

Ładnie rozegrali rożny piłkarze Chelsea, wycofanie przed pole karne, a tam Willian pięknie uderzył po ziemi, przy słupku bramki ter Stegena.

GOOOOOOOL! Do trzech razy sztuka, Willian tym razem nie dał szans ter Stegenowi.

Po chwili identyczna sytuacja, tym razem jednak Chelsea nie straciła tak szybko piłki. Teraz to "The Blues" będą mieli rożny.

Po rożnym łapie Courtois, ale kontra spaliła na panewce.

Zakręcił Suarez obroną Chelsea! Będzie rożny po interwencji Mosesa.

Słabszy okres gry, dużo nieczystej gry, mało dokładności nawet po stronie Barcelony.

Suarez! Urugwajczyk zwiódł Azpilicuetę i oddał strzał z ostrego kąta, niecelny.

Barca przeważa od początku! Przed chwilą mocny, niecelny strzał Iniesty.

Pierwsza akcja Barcelony, ale wrzutka Roberto bardzo niedokładna.

Zaczynamy drugą połowę!

Messi stara się jak może, ale cały czas jest podwajany, potrajany. Kończy się pierwsza połowa. Chelsea - Barcelona 0:0

Dośrodkowanie Fabregasa wybite pod nogi Hazarda! Ten się nie zastanawiał, ładnie uderzył, ale ponad poprzeczką.

Willian! Znowu trafia w słupek, tym razem w drugi

Kolejny już faul Rakiticia, przypomnijmy, że ma już żółtą kartkę.

Pique oddaje strzał głową po rożnym, ale też nie trafia w bramkę.

Moment lepszej gry Chelsea, Barca gra nieco wolno w ofensywie.

Willian! Brazylijczyk ładnie zszedł do środka i trafił w słupek!

Alonso! Za słabe uderzenie, łapie pewnie ter Stegen.

Ładna akcja Williana, zatrzymany przez Rakiticia i będzie rzut wolny z bliskiej odległości. Żółty kartonik dla Chorwata.

Chelsea w końcu wyszła z własnej połowy, wykreowała zalążek akcji, ale już Barca przy piłce.

Messi - Iniesta - Messi i... Courtois. Ładna akcja dwójkowa Barcy, ale łapie piłkę golkiper Chelsea.

Nic z tego nie wyszło. Barca jednak znowu przy piłce, 75%-25% w posiadaniu piłki.

Pogubili się obrońcy Chelsea, będzie rożny dla FCB.

Obie ekipy boją się otworzyć, na razie nudnawo w Londynie.

Dobrze ustawia się formacja defensywna Chelsea, Barcelonie ciężko jest zbliżyć się na odległość strzału, czy też prostopadle podać.

Barca z minuty na minutę powyższa przewagę. Chelsea się cofnęła, czeka na kontrataki.

Ładna wrzutka Messiego do Paulinho, strzał Brazylijczyka jednak niecelny, chyba mógł przyjąć i lepiej przymierzyć.

Ładna akcja Hazarda na lewej stronie, podanie jednak wyblokowane.

Barca zamknęła gospodarzy na ich połowie. Zaczęła się tiki taka, przerwana jednak w miarę szybko.

Czarować zaczął Messi, zwiódł kilku rywali, ale nie doszedł do odegrania Paulinho.

Doszedł do strzału Rudiger, ale bardzo niecelnie.

Najwięcej akcji przeprowadzane jest przez Chelsea prawą stroną. Teraz będzie rzut rożny.

Dośrodkowanie Fabregasa bardzo słabe.

Rzut wolny dla Chelsea, odległość spora.

Hazard! Bardzo mocny strzał Belga, ale nad bramką ter Stegena.

Pierwsza akcja Barcy, Messi dośrodkowywał, ale nikt nie zamykał akcji, Z kontrą rusza Chelsea.

Chelsea zaczęła, ale szybko przejęła futbolówkę Barcelona i zaczęła długie rozgrywanie na własnej połowie.

Zaczynamy!

Piłkarze już wychodzą na murawę Stamford Bridge!

Dziś Lionel Messi po raz kolejny spróbuje przełamać się w starciu z Chelsea! Oto jego dotychczasowe statystyki:

Messi przeciwko Chelsea:
8 meczów
655 minut
29 strzałów
1 rzut karny
0 bramek

Składy:

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Fabregas, Kante, Alonso - Willian, Hazard, Pedro

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Rakitic, Busquets, Paulinho - Messi, Suarez, Iniesta

Dobry wieczór! Dziś zabieramy państwa na Stamford Bridge, gdzie Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów podejmie Barcelonę.