Pjongczang 2018: Polskie drużyny wystartują w środę

Zimowe
Pjongczang 2018: Polskie drużyny wystartują w środę
fot. PAP

W środę Polacy zaprezentują się w trzech startach drużynowych podczas igrzysk w Pjongczangu. Biegacze narciarscy Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec oraz Maciej Staręga i Dominik Bury wystąpią w kwalifikacjach sprintu, a łyżwiarki szybkie powalczą o siódmą lokatę.

Kowalczyk i Jaśkowiec wystąpią w drugiej serii eliminacyjnej, która rozpocznie się o godz. 9.25 czasu polskiego. Staręga i Bury również wystartują w drugim biegu kwalifikacji, który rozpocznie się 50 minut później. Finały w obu sprintach drużynowych techniką dowolną odbędą się tego samego dnia.

Cztery lata temu w Soczi Polki startowały w tej konkurencji - ale techniką klasyczną - w takim samym składzie i zajęły wówczas piąte miejsce. Z kolei Maciej Kreczmer i Staręga odpadli w eliminacjach.

W ponurych nastrojach w ostatnich dniach są polskie panczenistki. W poniedziałkowym ćwierćfinale drużynowych zmagań Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka uzyskały ósmy, najgorszy czas w stawce. Pierwsza z zawodniczek wyraźnie osłabła na ostatnim okrążeniu.

Wszystkie trzy na koncie mają srebro wywalczone w tej konkurencji w Soczi (Czerwonka wystąpiła wówczas w ćwierćfinale i półfinale, a w decydującym biegu zastąpiła ją Katarzyna Woźniak), a dwie pierwsze były też w składzie ekipy, która wywalczyła brąz w Vancouver (Czerwonka była rezerwową). Po nieudanym starcie w ćwierćfinale panczenistki dały ujście emocjom. Czerwonka publicznie krytykowała przygotowania i jedną z koleżanek.

"Myśmy dzisiejszego startu nie przegrały na lodzie. Myśmy go przegrały znacznie wcześniej. Myśmy go przegrały w szatni ... myśmy go przegrały, bo spędziłyśmy za mało czasu na budowaniu MOCNEGO ZESPOŁU. Na budowaniu zaufania, współpracy i pełnego oddania" - napisała reprezentantka Polski na Facebooku.

W środę biało-czerwone czeka walka o siódmą lokatę (g. 12.54), a ich przeciwniczkami będą reprezentantki Korei Południowej. Bachledę-Curuś zastąpi w składzie Karolina Bosiek, która we wtorek świętowała 18. urodziny.

Tego dnia w alpejskim zjeździe (godz. 3) zaprezentuje się Maryna Gąsienica-Daniel. W ostatnich dniach startowała już w supergigancie i slalomie gigancie, w których uplasowała się, odpowiednio, na 26. i 27. miejscu. W Korei czeka ją jeszcze występ w kombinacji (23 lutego).

W środę odbędą się jeszcze finały drużynowych zmagań panczenistów kobiet i mężczyzn, w ski crossie mężczyzn (narciarstwo dowolne) oraz dwa ostatnie ślizgi bobslejowych dwójek kobiet. Wyłonione zostaną także m.in. brązowe medalistki w turnieju hokeja na lodzie kobiet i półfinaliści męskich zmagań w tej dyscyplinie. W łyżwiarstwie figurowym rywalizację rozpoczną solistki, które zaprezentują się w programie krótkim.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze