Pjongczang 2018: Warakomska awansowała do ćwierćfinału short tracku

Zimowe
Pjongczang 2018: Warakomska awansowała do ćwierćfinału short tracku
fot. PAP

Magdalena Warakomska - po analizie sędziów - awansowała do ćwierćfinału olimpijskiej rywalizacji na 1000 m w short tracku w Pjongczangu. Wcześniej Polka zajęła odległe lokaty na dystansach 500 i 1500 m.

W piątym biegu eliminacyjnym Warakomska rywalizowała z mistrzynią świata Brytyjką Elise Christie oraz Holenderką Larą van Ruijven i Węgierką Andreą Keszler. Zaraz po starcie upadła faworyzowana Szkotka, która zaczepiła o lewą nogę Keszler. W ogóle niepewny był wtorkowy start Christie, bowiem wcześniej miała upadek w finale 500 m.

 

W powtórzonym wyścigu Warakomska długo zajmowała trzecie miejsce, które nie dawało awansu. W pewnym momencie została jeszcze wyprzedzona przez Christie. Brytyjka jechała bardzo niebezpiecznie, o mały włos nie doszło do jej zderzenia z Keszler. Polka wykorzystała tę sytuację i przesunęła się na drugą lokatę. Ostatecznie przegrała z van Ruijven i Christie, co oznaczało wyeliminowanie.

 

Kolejność na mecie zmieniona została po analizie sędziów. Utytułowaną Szkotkę zdyskwalifikowano, a awans do czwartkowego ćwierćfinału wywalczyła m.in. Polka, która uzyskała cza 1.31,259. Najlepsza była Holenderka - 1.30,896.

 

Wcześniej w olimpijskich zawodach na krótkim torze Warakomska zajęła 20. miejsce na 1500 m i 28. na 500 m.

 

We wtorek w eliminacjach wyścigu na 500 m pobiegnie Bartosz Konopko.

 

Od 9 do 25 lutego w ramach „otwartego okna” wszyscy abonenci Cyfrowego Polsatu będą mieli nieograniczony dostęp do 3 uruchomionych specjalnie na czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich kanałów: Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5, gdzie będzie można oglądać relacje z igrzysk w jakości HD i bez reklam.

 

Kanały dostępne będą na dekoderach Cyfrowego Polsatu pod numerami 222, 223, 224.

 

Dodatkowo zapewnimy polską oprawę komentatorską wydarzenia na tych kanałach, realizowaną przez dziennikarzy i ekspertów Polsatu Sport.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze