Niemcy chcą nam odebrać Horngachera?

Zimowe
Niemcy chcą nam odebrać Horngachera?
fot. PAP

Po sukcesach olimpijskich polskich skoczków wielu kibiców zadaje sobie pytanie, czy Stefan Horngacher przedłuży wygasającą po obecnym sezonie umowę z Polskim Związkiem Narciarskim? Chęć zatrudnienia austriackiego szkoleniowca wyrażają jego rodacy, a wkrótce do gry mogą włączyć się również Niemcy.

"Sport Bild" twierdzi, że Werner Schuster – obecny selekcjoner niemieckich skoczków, który pracuje na tym stanowisku od 2008 roku – nie planuje przedłużyć kontraktu, który wygaśnie po sezonie 2018/19.

 

Po igrzyskach w Pjongczangu wszyscy są zadowoleni z roboty wykonanej przez Austriaka. Andreas Wellinger zgarnął złoto na normalnej skoczni i srebro na dużym obiekcie; drużyna (w której obok Wellingera skakali Karl Geiger, Stephan Leyhe i Richard Freitag) wywalczyła srebro. Niemiecki Związek Narciarski (DSV) chce przekonać szkoleniowca, by podpisał umowę na kolejny cykl olimpijski; istotny jest również fakt, że Niemcy będą w 2021 roku gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które zostaną zorganizowane w Oberstdorfie.

 

Media już spekulują, kto może zastąpić Schustera, gdyby ten nie uległ jednak namowom niemieckich działaczy. Głównym kandydatem na następcę jest jego rodak Horngacher, który prowadzi reprezentację Polski od 2016 roku. Pod jego wodzą polscy skoczkowie odnieśli wiele znaczących sukcesów, zarówno indywidualnych – ze złotym medalem olimpijskim Kamila Stocha na czele, jak i drużynowych – złoto mistrzostw świata Lahti 2017, brąz ZIO Pjongczang 2018. 

 

Jak twierdzą dziennikarze "Sport Bild" obecny selekcjoner Polaków powinien być dostępny dla DSV w 2019 roku. Przypomnijmy, że kontrakt Horngachera z polską federacją wygasa po zakończeniu obecnego sezonu i nie został jeszcze przedłużony.

 

– Przypomnę, że przed nami rok 2019, w którym będziemy mieli kolejne mistrzostwa świata w konkurencjach klasycznych w Seefeld i do tego musimy się fantastycznie przygotować. Myślę, że Stefan jest zadowolony ze sztabu, który posiada, ze wspaniałej atmosfery oraz z zawodników, których ma do dyspozycji w kadrze A. Jestem spokojny o dalszą współpracę Stefana Horngachera z Polskim Związkiem Narciarskim – powiedział ostatnio w programie "Studio Pjongczang" dyrektor sportowy PZN Marek Siderek.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze