Ramos uratował Real Madryt w swoim 550. meczu w barwach "Królewskich"

Real Madryt pokonał na wyjeździe Leganes 3:1 w zaległym meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Tym samym podopieczni trenera Zinedine'a Zidane'a zrewanżowali się rywalom za wyeliminowanie w ćwierćfinale Pucharu Króla.

Gospodarze objęli prowadzenie w szóstej minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu ofiarnie piłkę do bramki skierował Unai Bustinza. Pięć minut później Lucas Vazquez wykorzystał podanie Casemiro i doprowadził do wyrównania. W 29. minucie role się odwróciły i to Brazylijczyk trafił do bramki. Jego strzał poprzedziła jednak efektowna seria podań pomiędzy piłkarzami Realu. W 90. minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Sergio Ramos wykorzystując rzut karny.

- Najważniejsze były dziś trzy punkty, które pozwlają nam skrócić dystans do zespołów przed nami. Wygraliśmy ostatni kilka spotkań, stąd mamy przekonanie, że zmierzamy we właściwym kierunku - przyznał Ramos, który po raz 550. wystąpił w barwach Realu.

Tym samym stołeczny zespół zrewanżował się zespołowi Leganes za porażkę w ćwierćfinale Pucharu Hiszpanii. W styczniu Real pokonał na wyjeździe Leganes 1:0, ale w rewanżu przegrał u siebie 1:2 i odpadł.

Dzięki środowemu zwycięstwu "Królewscy" z dorobkiem 48 punktów awansowali na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy, wyprzedzając Valencię - 46 pkt i zmniejszyli stratę do Atletico - 55 i Barcelony - 62.