Zmiany na szczycie! Lewandowski pożegnał się z Kucharskim

Piłka nożna
Zmiany na szczycie! Lewandowski pożegnał się z Kucharskim
fot. PAP

Po ponad 10 latach współpracy Robert Lewandowski zrezygnował z usług swojego dotychczasowego agenta Cezarego Kucharskiego. Na razie nie wiadomo, kto przejmie opiekę nad kapitanem reprezentacji Polski, ale nie jest wykluczone, że w grę wejdą takie nazwiska jak Mino Raiola, Pini Zahavi czy Jorge Mendes.

Współpraca między Lewandowskim i Kucharskim została zawiązana jeszcze za czasów gry tego pierwszego w Zniczu Pruszków. To właśnie Kucharski wywalczył swojemu podopiecznemu transfer do Lecha Poznań, a następnie do Borussii Dortmund, w której kariera "Lewego" zaczęła rozwijać się w zawrotnym tempie. Wybór zespołu z Zagłębia Ruhry okazał się "strzałem w dziesiątkę", a Signal Iduna Park bramą do zrobienia kariery z prawdziwego zdarzenia.

Później nastąpiły przenosiny do Bayernu Monachium, gdzie Lewandowski występuje do dziś. Pracę Kucharskiego należy ocenić pozytywnie również w kontekście honorowego zachowania wobec "Bawarczyków". W momencie, w którym po Lewandowskiego zgłosił się Real Madryt, duet odrzucił tę ofertę, gdyż wcześniej obiecał już działaczom Bayernu, że Polak zostanie w Monachium.

Informację odnośnie zmiany agenta podał na swoim koncie twitterowym Mateusz Borek. Na razie nie wiadomo kto zajmie miejsce Kucharskiego, jednak spekuluje się, że może być to ktoś z najwyższej światowej półki.

 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie