Liga Europy: Gol Zielińskiego nie uratował Napoli

Piotr Zieliński strzelił gola dla Napoli w rewanżowym starciu z RB Lipsk w Lidze Europy wygranym 2:0, ale było to tylko trafienie na otarcie neapolitańskich łez. Pierwszy mecz wygrali bowiem Niemcy i to oni awansowali do 1/8 finału. W najlepszej szesnastce są już także piłkarze Atletico Madryt czy Olympique Lyon.

Piłkarze z Lipska niespodziewanie wywieźli świetny wynik z Neapolu wygrywając na wyjeździe 3:1. W rewanżu Maurizio Sarri postawił na lekko rezerwowy skład, a w pierwszej jedenastce znalazło się miejsce dla Piotra Zielińskiego. Polak otworzył wynik meczu w 33. minucie dobijając strzał odbity przez Petera Gulacsiego. Taki rezultat utrzymał się do 86. minuty, gdy Lorenzo Insigne wlał jeszcze nadzieje w serca Włochów strzelając na 2:0. Taki wynik utrzymał się do końca i dzięki większej liczbie bramek zdobytych na wyjeździe do 1/8 finału awansowało RB Lipsk.

Ciekawie miało być także w rewanżowym starciu Villarealu z Lyonem. W pierwszym meczu wygrali Francuzi 3:1, a w drugim spotkaniu długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Gwoździem do trumny Hiszpanów okazała się czerwona kartka dla Jaume Costy z 78. minuty, a chwilę później goście wyszli na prowadzenie pieczętując awans. W następnej rundzie jest również Atletico Madryt, które wygrało w rewanżu 1:0 z FC Kopenhaga, a w dwumeczu 5:1.

Do 1/8 finału awansował Lokomotiw Moskwa Macieja Rybusa, który dwukrotnie wygrał z OGC Nice - przed tygodniem na wyjeździe 3:2 i w czwartek u siebie 1:0. W rewanżu gola strzelił w 30. minucie Igor Denisow, a Polak rozegrał całe spotkanie.

W następnej rundzie zagra także Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. Podopieczni Aleksandra Chackiewicza zremisowali u siebie 0:0 z AEK Ateny, a przed tygodniem ze stolicy Grecji wywieźli także remis, ale bramkowy - 1:1. Kędziora w rewanżu grał od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.