Liga Europy: Zwycięski remis Borussii. Świerczok i Góralski za burtą

Borussia Dortmund awansowała do 1/8 finału Ligi Europy. Piłkarzy Petera Stogera uratował Marcel Schmelzer strzelając w 80. minucie gola na 1:1 z Atalantą Bergamo. Cały mecz rozegrał Łukasz Piszczek, lecz jego występ nie należał do najlepszych. Z rozgrywkami pożegnał się Łudogorec Razgrad po porażce z Milanem 0:1. Pełne 90 minut na boisku spędzili Jakub Świerczok i Jacek Góralski.

Już od 11. minuty na prowadzeniu byli piłkarze Atalanty. Po stracie bramki ekipa z Dortmundu wcale nie napierała na bramkę gospodarzy. Dopiero dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy piłkę w bramce Włochów umieścił Mario Gotze, lecz arbiter liniowy podniósł chorągiewkę i gol nie został uznany. Nic nie zmieniło się po przerwie i Borussia nadal nie zachwycała swoją grą. Nie najlepiej prezentował się również Łukasz Piszczek. Polski obrońca podawał niedokładnie, a to poskutkowało sporą ilością strat.

Sytuacja trzeciej drużyny Niemiec w zeszłym sezonie odmieniła się dopiero w 84. minucie. Doskonale spisał się wprowadzony na drugą połowę Marcel Schmelzer zdobywając bramkę wyrównującą. Na dosłownie chwilę przed końcem żółtą kartkę za faul na rywalu obejrzał Piszczek.

Bez emocji obyło się w meczu AC Milan - Ługodorec Razgrad. Drużyna z Bułgarii, z Jakubem Świerczokiem i Jackiem Góralskim w składzie, po porażce przed własną publicznością 0:3 przegrała również na wyjeździe i pożegnała się z rozgrywkami.

Wyniki spotkań 1/16 finału LE o godz. 21:05:

AC Milan - Łudogorec Razgrad 1:0 (4:0 w dwumeczu; awans AC Milan)
Arsenal - Ostersunds 1:2 (4:2 w dwumeczu; awans Arsenal)
Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund 1:1 (3:4 w dwumeczu; awans Borussia Dortmund)
Athletic Bilbao - Spartak Moskwa 1:2 (4:3 w dwumeczu; awans Athletic Bilbao)
Braga - Olympique Marsylia 1:0 (1:3 w dwumeczu; awans Olympique Marsylia)
Salzburg - Real Sociedad 2:1 (4:3 w dwumeczu; awans Salzburg)