Pjongczang 2018: Konopko odpadł w ćwierćfinale na 500 m

Bartosz Konopko nie awansował do półfinału rywalizacji na 500 m w short tracku na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W pierwszym biegu ćwierćfinałowym zajął ostatnie, piąte miejsce. Polak przewrócił się na finałowym okrążeniu. Wygrał Chińczyk Ren Ziwei.

Konopko bardzo dobrze wystartował i długo był drugi, za chińskim łyżwiarzem. Polski zawodnik nie zdołał jednak utrzymać pozycji, która dawała awans, bowiem został wyprzedzony przez Węgra Sandora Liu Shaolina. Na domiar złego białostoczanin zaliczył upadek i zakończył wyścig jako ostatni, z czasem 1.10,996.

Zwyciężył Ren Ziwei - 40,032 (rekord olimpijski), przed reprezentantem Węgier - 40,471. Poza Polakiem, odpadli również Denis Nikisza (Kazachstan) i Aleksander Szułginow (Olimpijczycy z Rosji).

W czwartek w ćwierćfinale wyścigu na 1000 m pobiegnie Magdalena Warakomska.