Gala w Zgorzelcu: Wierzbicki sprowokowany! Gorąco na ważeniu (WIDEO)

Sporty walki

Już w sobotę odbędzie się gala w Zgorzelcu, na której w walce wieczoru rękawice skrzyżują Łukasz Wierzbicki (14-0, 6 KO) oraz Anderson Clayton (41-11-2, 35 KO). Na oficjalnej ceremonii ważenia nie zabrakło emocji, a spotkanie pięściarzy zakończyło się awanturą!

Brazylijczyk był w przeszłości mistrzem mniej prestiżowej federacji WBF w wadze superpółśredniej, a ostatnio boksował w październiku 2016 roku, kiedy to przegrał przed czasem z niepokonanym Brandonem Brewerem (22-0-1, 11 KO). Teraz powalczy o pas międzynarodowego Polski z Łukaszem Wierzbickim. Polak ostatnio pojawił się w ringu w listopadzie 2017 roku, kiedy to po wyrównanej walce pokonał Michała Żeromińskiego (13-1-1, 1 KO).

 

Zanim jednak wejdą do ringu, spotkali się na ważeniu. I już tam nie zabrakło emocji, a także złej krwi. Wierzbicki, zazwyczaj spokojny, tym razem nie wytrzymał i odepchnął rywala. Widać było, że Clayton chciał go sprowokować.

 

- Takiego zdenerwowanego Łukasza jeszcze nie widziałem. Nie lubi jak go ktoś tryka na wadze. Ewidentnie to Clayton prowokował - napisał na Twitterze Andrzej Kostyra.

 

Całość w załączonym materiale wideo dzięki uprzejmości bokser.org.

Transmisja gali w sobotę od 19.30 w Polsacie Sport oraz Polsacie Sport Fight.

jb, Polsat Sport, bokser.org

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze