Perugia buduje siatkarską potęgę! Dwie serbskie gwiazdy na dłużej w klubie

Siatkówka
Perugia buduje siatkarską potęgę! Dwie serbskie gwiazdy na dłużej w klubie
fot. PAP

Lider włoskiej Serie A, a więc Sir Safety Perugia ma plany zostać siatkarskim mocarstwem na lata. W tle starań o Wilfredo Leona włoski gigant przedłużył umowy z obecnymi gwiazdami, a więc serbskim duetem Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin. Kluczowe postaci zostaną w klubie na kolejne dwa lata.

Atanasijevic do Sir Safety Perugia przeniósł się z PGE Skry Bełchatów w 2013 roku i niemal z miejsca stał się gwiazdą niezwykle silnej Serie A1. Czwarty sezon na włoskiej ziemi jest dla 26-latka niezwykle udany, jest bowiem najlepszym punktującym swojego zespołu (392 pkt) i czwartym w całej lidze.
 
Jego rodak, Marko Podrascanin to z kolei czołowy blokujący ligi. Jego statystyki dają mu siódmą lokatę pod kątem bloków w Serie A1, a to dopiero jego drugi sezon w Perugii.
 
"Od kiedy się tu pojawiłem, wszystko idzie tak, jak sobie zakładalem. Klub rośnie w siłę, jeśli chodzi o organizację i wyniki sportowe, a wokół nas są świetni ludzie" - powiedział 30-letni środkowy. "Po czterech latach czuje się tu jak w domu. Nasze ambicje rosną z miesiąca na miesiąc, coraz większa jest także presja. Mierzymy w mistrzostwo Włoch, a kolejne dwa lata powinny być jeszcze lepsze" - dodał Atanasijevic.
 
Wiele mówiło się, że Lider Serie A planuje latem sprowadzić do siebie jednego z najlepszych siatkarzy świata, a więc Wilfredo Leona. Niewiele wskazuje na to, aby Zenit Kazań miał puścić swoją największą gwiazdę, jednak Perugia chciałaby zdominować europejskie parkiety na dłużej.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze