Pjongczang 2018: Największa sensacja w historii hokeja na igrzyskach?

Zimowe
Pjongczang 2018: Największa sensacja w historii hokeja na igrzyskach?
fot. PAP

Olimpijczycy z Rosji zmierzą się z Niemcami w finale hokeja na lodzie podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang 2018. Niemcy w półfinale sensacyjnie pokonali 4:3 obrońców tytułu z Kanady. Wcześniej nasi zachodni sąsiedzi w 1/4 finału wyeliminowali reprezentację Szwecji! Jedną z bramek dla Niemców zdobył mający polskie korzenie Matthias Płachta.

Niemcy - Kanada 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Bramki: dla Niemiec - Brooks Macek (14), Matthias Plachta (24), Frank Mauer (27), Patrick Hager (33); dla Kanady - Gilbert Brule (29), Mat Robinson (43), Derek Roy (50).

Kary: Kanada – 35 minut, Czechy - 16.

 

Kanadyjscy hokeiści nie tylko nie potrafili skutecznie atakować, ale także popełniali błędy w obronie. Ich zbyt agresywna gra pozwoliła zdobyć pierwszą bramkę Niemcom, którzy grali z przewagą dwóch zawodników.

 

Losy meczu rozstrzygnęły się w kolejnej części gry, w której Niemcy zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie 3:0. Kanadyjczycy rzucili się do odrabiania strat, lecz nie potrafili zdobyć wyrównującej trafienia, nawet grając pod koniec meczu przez dłuższy czas w przewadze.

 

Jedną z bramek dla Niemiec zdobył Matthias Plachta, syn byłego selekcjonera hokejowej reprezentacji Polski Jacka Płachty.

 

Niemcy nigdy nie grali w finale igrzysk olimpijskich. W 1932 roku w Lake Placid i w 1976 roku w Innsbrucku zdobyli brązowy medal.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie