Polacy mistrzami świata we freestyle footballu! (WIDEO)

Piłka nożna
Polacy mistrzami świata we freestyle footballu! (WIDEO)
fot. CyfraSport
Robert Lewandowski nie powstydziłby się takich sztuczek!

Michał Rycaj (MichRyc) i Kalina Matysiak zwycięzcami zawodów DAZN World Freestyle Masters 2018 w Tokio. Czwarte miejsce wśród mężczyzn zajął Szymon Skalski (Szymo), a w TOP 8 znalazł się również Łukasz Chwieduk (Luki).

W turnieju o Puchar Świata wzięło udział 16 najlepszych freestylerów świata oraz 8 najlepszych zawodniczek według rankingu Światowej Federacji Freestyle Footballu (The World Football Freestyle Association). Zawody rozgrywane były w systemie „battle”, czyli pojedynków 1vs1, w których każdy z zawodników miał trzy wyjścia po 30 sekund, aby zaprezentować maksimum swoich umiejętności.

W drodze po swój trzeci tytuł mistrzowski Michał Rycaj (nr 1 w światowym rankingu) nie dał szans Brazylijczykowi Ricardinho (nr 2), z kolei Kalina (nr 1) bez większych problemów uporała się z Caitlyn Schrepfer (USA).

W sumie wśród panów wystartowało trzech reprezentantów Polski. W półfinale oglądaliśmy Szymona Skalskiego, który ostatecznie zajął 4 miejsce, a w ćwierćfinale z turniejem pożegnał się Łukasz Chwieduk. O ile wśród Pań Kalina była bitą faworytką do zwycięstwa, to u mężczyzn sprawa zwycięstwa była otwarta.

To ogromny sukces polskiego freestyle footballu, a nasi zawodnicy udowodnili całemu światu swoją wartość – aż 3 naszych reprezentantów znalazło się w gronie najlepszych 8 freestylerów świata, a jedyna Polka w turnieju pozostała nr 1 również po jego zakończeniu.

 

psl, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze