Real Madryt sprzeda Bale'a, aby pozyskać Hazarda i Lewandowskiego?

Piłka nożna
Real Madryt sprzeda Bale'a, aby pozyskać Hazarda i Lewandowskiego?
fot. PAP

"To już jest koniec tercetu BBC w Realu Madryt. Włodarze Królewskich pragną sprzedać jednego, a może nawet dwóch zawodników, Karima Benzemę i Garetha Bale'a, aby móc pozyskać w ich miejsce Edena Hazarda i Roberta Lewandowskiego" - sugerują hiszpańskie media.

Zarówno Francuz jak i Walijczyk nie spełniają oczekiwań w tym sezonie. Ten pierwszy nie błyszczy formą, natomiast ten drugi walczy z kontuzjami. Real Madryt postanawia dokonać rewolucji w ataku i dokooptować do Cristiano Ronaldo innych zawodników. Wśród najczęściej wymienianych jest Robert Lewandowski. "Polak zmienił agenta na Pini Zahaviego i chce przejść do Realu. Na celowniku znajduje się także Hazard. To dwa największe cele transferowe Królewskich w letnim okienku" - piszą dziennikarze na Półwyspie Iberyjskim.

Aby pozyskać wyżej wymienionych piłkarzy, klub ze stolicy Hiszpanii będzie musiał sprzedać co najmniej jednego ze swoich graczy. "Real nie może jednak tak po prostu wyciągnąć dłoni i pozyskać sobie kogokolwiek. Nie mają już takiej przewagi finansowej jak to było kiedyś. Dominantami są Manchester City, Manchester United i Paris Saint Germain. Real musi kogoś sprzedać" - zaznaczają.

Najbliżej rozstania się ze Santiago Bernabeu jest Gareth Bale. "Historia z jego odejściem zaczęła się od artykułu w dzienniku AS, 18 lutego, w którym napisano, że Real jest skory do sprzedania Walijczyka. To samo napisała Marca, co oznacza, że klub nie ma nic przeciwko, aby cały świat o tym wiedział. Ponadto gazety sugerują, że sam zainteresowany nie jest szczęśliwy w Madrycie. Bale jest rozczarowany, że mało gra, zazwyczaj wchodzi na boisko z ławki rezerwowych. W ten sposób zaczynał mecz w trzech z czterech ostatnich spotkań" – przytaczają hiszpańskie media.

Według ekspertów Real pospieszył się z powrotem Bale'a na boisko, stąd jego wcześniejsze problemy zdrowotne. "Mimo, że otrzymywali regularnie raporty medyczne dotyczące stanu zdrowia zawodnika, nie do końca się do nich dostosowywali, co miało wpływ na leczenie kontuzji. Zidane nie traktuje go w sposób właściwy i wszystko wskazuje na to, że Bale nadal będzie siedział na ławce" – twierdzą.

Nawet w przypadku chęci sprzedaży reprezentanta Walii przez Real, może okazać, że niewielu będzie stać na zakup tego zawodnika. "Nie widać wiele klubów, które mogłyby wydać tyle pieniędzy ile Real zażyczy sobie za Bale’a. Mało prawdopodobne, aby wrócił do Tottenhamu, natomiast nie pasuje do Manchesteru City. Faworytami wydają się być Manchester United, ponieważ Mourinho jest jego fanem oraz być może Chelsea" – uważają dziennikarze w Hiszpanii.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie