ATP w Delray Beach: Awans 18-latka do półfinału

18-letni Kanadyjczyk Denis Shapovalov pokonał dwa lata starszego Amerykanina Taylora Fritza 7:5, 6:4 w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP na kortach twardych w Delray Beach na Florydzie.

W półfinale Shapovalov zagra z Francisem Tiafoe (USA) albo Chungiem Hyeonem (Korea Płd., nr 8.). Ich mecz z powodu deszczu został przerwany w trzecim secie, przy stanie 5:3 dla zawodnika gospodarzy. Pierwszego wygrał Azjata 7:5, a drugiego Tiafoe 6:4.

Koreańczyk, który był największą rewelacją tegorocznego Australian Open (dotarł do półfinału), był jedynym rozstawionym graczem w ćwierćfinale w Delray Beach. Poprzednio taka sytuacja w tej imprezie miała miejsce w 1998 roku.

W drugim pojedynku o finał rywalizować będą Niemiec Peter Gojowczyk i Steve Johnson ze Stanów Zjednoczonych.

Wyniki ćwierćfinałów:

Peter Gojowczyk (Niemcy) - Reilly Opelka (USA)       7:6 (7-5), 6:3
  Steve Johnson (USA) - Jewgienij Donskoj (Rosja)      6:1, 6:4
  Denis Shapovalov (Kanada) - Taylor Fritz (USA)       7:5, 6:4
  Francis Tiafoe (USA) - Chung Hyeon (Korea Płd., 8)   5:7, 6:4, 5:3, przerwany z powodu deszczu