Gala w Zgorzelcu: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki

Walką wieczoru sobotniej gali boksu zawodowego w Zgorzelcu będzie starcie Łukasza Wierzbickiego (14-0, 6 KO) z Andersonem Claytonem (41-11-2, 35 KO). Na ringu zobaczymy również m. in. brata Łukasza, Wojciecha. Transmisja gali w Zgorzelcu w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

Dla Łukasza Wierzbickiego będzie to czwarta walka w Polsce, pierwsza w jego rodzinnych stronach. Urodzony w Zawidowie, niedaleko Zgorzelca Polak nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Z tak doświadczonym rywalem jak Clayton nie przyszło mu się jednak jeszcze mierzyć. Brazylijczyk miał już okazję boksować nad Wisła. W 2012 roku przegrał w Zabrzu z Damianem Jonakiem.

 

Brazylijczyk był w przeszłości mistrzem mniej prestiżowej federacji WBF w wadze superpółśredniej, a ostatnio boksował w październiku 2016 roku, kiedy to przegrał przed czasem z niepokonanym Brandonem Brewerem. Stawką sobotniego pojedynku będzie pas międzynarodowego mistrza Polski.

 

Na tej samej gali swój debiut zaliczy brat Łukasza, Wojciech, którego rywalem będzie Tomasz Gromadzki. Swoje pierwsze walki w zawodowym boksie stoczą również Eliasz Jankowski, były zawodnik K-1 oraz Oskar Kapczyński. O tytuł mistrza Polski w kategorii lekkiej powalczą Damian Wrzesiński i Marek Laskowski.

 

Transmisja gali w Zgorzelcu w od 19.30 w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie