Polsat Boxing Night: Masternak zmierzy się z Kalengą!

Sporty walki

Na gali Polsat Boxing Night, która odbędzie 21 kwietnia w Częstochowie, Mateusz Masternak (40-4. 27 KO) stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem. Jego przeciwnikiem będzie Youri Kalenga (23-4, 16 KO) , z którym bił się już w 2014 roku.

W czerwcu 2014 roku Masternak spotkał się z Kalengą na gali w Monte Carlo, a stawką pojedynku był pas WBA w wersji tymczasowej. Po dwunastu rundach sędziowie niejednogłośnie wskazali na "El Toro".

Od tego czasu obaj zawodnicy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Obaj zaliczyli po kontrowersyjnej porażce z RPA, przegrali starcia o pasy mistrza Europy (Masternak z Tonym Bellew) czy też mistrza świata (Kalenga z Denisem Lebedevem oraz Yunierem Dorticosem), ale ciągle pozostają w czołówce kategori cruiser.

- To jedyny zawodnik z boksu zawodowego, z którym chciałem zmierzyć się jeszcze raz. Właśnie po tej walce miałem do siebie żal, że nie zrobiłem wszystkiego, co w mojej mocy, by wygrać - powiedział Masternak.

Masternak ostatni razy boksował w październiku 2017 roku, pokonując przed czasem Stivensa Bujaja. Z kolei Kalenga przegrał z Kevinem Lereną na gali w RPA w walce o wakujący pas IBO.

Zapowiedź walki Masternak vs Kalenga II w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze